Cizinci? Měli by si vážit toho, že hrají v zahraničí. Představy splnil jen Ba Loua, říká kouč Karviné Jarábek

(zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

Po předčasně ukončené sezóně mohou záchranu v elitní soutěži slavit i fotbalisté Karviné. Přesto by byl jejich kouč Juraj Jarábek spokojenější, kdyby se liga dohrála. „Chceme hrát nejvyšší soutěž, to je jasné – to chce každý. Upřímně ale říkám, že radši bychom si prvoligovou příslušnost uhráli na trávníku. Ale to už nezměníme, je konec,“ přiznal pro klubový web.

Dva Nigérijci, dva Brazilci, Albánec, Holanďan, Srb, Chorvat nebo Bulhar. Karviná byla v loňské sezóně mužstvem s nejvíce národnostmi v celé Fortuna lize, podle trenéra Jarábka však klub nechce v nastoleném trendu pokračovat. „Nejradši bych pracoval s českými a slovenskými hráči – to už jsem několikrát říkal a stojím si za tím stále. Každopádně ten náš kosmopolitní tým bychom chtěli zúžit,“ přiznává.

„Cizinci musí být charakterově kvalitní a měli by si vážit toho, že hrají v zahraničí. S tím souvisí, že by hráč z ciziny měl být aspoň o stupínek lepší než domácí hráč,“ věří. „Naše představy splnil snad jen Adriel Ba Loua, který byl rozdílovým hráčem. Ostatní kluci bohužel většinou nesplnili naše kritéria,“ smutnil sedmapadesátiletý kouč, který vedl i Spartak Trnava nebo gruzínské Dinami Tbilisi.

Abdulrahman Taiwo. (zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

„Mrzí mě hlavně Taiwo, který měl fantastický začátek, ale stejně jako celý tým, tak i jeho zastavila koronavirová pauza. Potom se ještě trefil do sítě Sparty po šestatřiceti vteřinách, ale gól mu neuznal videorozhodčí. Od té doby už to nebylo dobré. Vím, že všude, kam přišel, měl skvělý začátek,“ pokračuje. Abdulrahan Taiwo totiž měl totiž po čtyřech kolech na kontě hned tři branky, pak se mu ale zvlhl střelecký prach a další gól do konce svého působení v Karviné nevstřelil. „Potom přišlo, já nevím, možná uspokojení nebo podcenění,“ dodává pro klubový web.

18 týmů? Schvaluji

Jarábek se vyjádřil i k novému formátu nadcházejícího ročníku, do kterého vstoupí hned osmnáct týmů. „Schvaluji to a tento formát se mi líbí. Každý s každým si zahraje dvakrát a tři nejhorší spadnou přímo. Dlouhodobá soutěž prostě a jednoduše rozhodne, tak to má být,“ řekl. „My bychom chtěli hrát o nějakou příčku výše, než letos. Uděláme pro to absolutní maximum,“ dodává.

(zdroj: facebook.com/mfkkarvina)

Nezapomněl pochválit i místní fanouškovskou základnu. „Karvinou jsem si zamiloval a vím, že fotbal ve městě milují i karvinští fanoušci. Vím, jak jim záleží na tom, aby se tady hrála nejvyšší soutěž. Během každého zápasu byli nesmírně pozitivní a fandili,“ uvedl. „Tím, jak máme malinký uzavřený stadion, tak i návštěva kolem dvou až tří tisíc lidí může vytvořit fantastickou kulisu a to nám scházelo. Věřím, že koronavirus poleví a budeme v dohledné době moci hrát před plným stadionem – doma i venku,“ dodává.