Cíl 0:0? Sestava byla laděná tak, abychom byli stoprocentní v defenzivě, přiznal po Midtjyllandu Trpišovský

Kouč Jindřich Trpišovský. (zdroj: twitter.com/slavia_eng)

„Když vezmeme v potaz průběh zápasu, tak je pro nás výsledek dobrý,“ přiznal pro klubový web pražské Slavie kouč Jindřich Trpišovský. Jeho svěřenci v Edenu ubojovali bezgólovou remízu, o tom, kdo se podívá do základní skupiny Ligy mistrů rozhode tak až odveta v Dánsku. „Vidíme, jak silný protivník proti nám stojí. Sestava byla laděná tak, abychom byli stoprocentní v defenzivě a nedostali branku, i když jsme domácí prostředí chtěli využít ke vstřelení branky,“ dodává.

Přesto, že Slavia byla podle bookmakerů jednoznačným favoritem utkání, Midtjylland zejména ve druhém poločase ukázal svou sílu. „Vidíme, jak silný protivník proti nám stojí,“ řekl Trpišovský pro slavia.cz. Zkušeý kouč vidí podobnost i s utkáním proti Genku, se kterým se Slavia utkala před dvěma lety v osmifinále Evropské ligy.

Také tehdy úvodní utkání skončilo domácí bezbrankovou remízou, v Belgii pak Sešívaní skórovali čtyřikrát a slavili postup. „Také to bylo oboustranně hodně opatrné, i když tohle je trochu jiný tým, jedná se o mimořádně fyzicky vybaveného soupeře. Průběh ale byl podobný, minimum šancí na obou stranách a venku pak byl vstřelený gól velká výhoda,“ pokračuje. „Takže podobnost po prvním zápasem tam je a doufám, že to stejné bude i po druhém utkání,“ dodává.

Podle čtyřiačtyřicetiletého kormidelníka je síla dánského celku zejména při stardardních situacích. „Hodně jsme se na to připravovali, speciálně a dlouho, dobře jsme si poradili s rohy a autovými vhazováními, byly tam ale dvě situace po standardce z hloubi pole, jednou to bylo skvěle koplé, podruhé jsme si to dobře nerozebrali. Kromě toho jsme si s nimi ale poradili dobře,“ dodal.

(zdroj: twitter.com/fcmidtjylland)

Bývalý hráč Midtjyllandu Filip Novák, v současnosti působící v tureckém Fenerbahce, však favorizuje do odvety Dány. „Z pohledu českého fotbalu samozřejmě přeju Slavii, ale z pohledu osobního přeji i Midtjyllandu,“ řekl v interview pro sport.cz.

„Slavii se v posledních letech daří a je bez konkurence, ale proti Midtjyllandu to bude mít těžké. Lehce ho favorizuju. Hraje fyzicky hodně náročný fotbal a nevím, jak bude českým hráčům sedět jeho tvrdost, navíc ani hra jeden na jednoho pro ně není problém. Rozhodovat bude fyzická připravenost a tvrdost,“ ví třicetiletý reprezentační obránce. Odveta je na programu ve středu 30. 9. od 21:00 a přímým přenosem ji vysílá O2 Sport.