Chyby, které se nedělají ani v dorostu, kroutil hlavou po prohře Sparty Kotal

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Po úspěchu strmý pád. Když pražká Sparta před několika týdny porazila ve Skotsku slavný Celtic Glasgow, fanoušci věřilil, že si formu přenese i do restartované domácí soutěže. Jenže to se nestalo, Letenští po pauze podlehli ve Štruncových sadech Viktorii Plzeň a naposledy trestuhodně prohráli doma proti Českým Budějovicím 2:4. „Bohužel nás tři fatální chyby stály góly. To se pak těžko hraje,“ řekl pro sparta.cz po utkání kouč Sparty Václav Kotal.

„Bez zodpovědného přístupu, komunikace, zajišťování, zdvojování a tak dále to nejde,“ prohlásil pro sparta.cz Kotal. Českobudějovické Dynamo bylo přitom před utkáním jasným outsiderem, v letošním ročníku ještě naplno nebodovalo. To se však na Letné změnilo. „Měl pět gólů a nám dá čtyři. Je to signál, že je něco špatně a hráči si to musí uvědomit. My si to samozřejmě uvědomujeme a pracujeme na organizaci. Pak ale vidíte, jak to v utkání vypadá,“ dodal.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Celé je to naše chyba,“ smutnil po zápase David Moberg Karlsson. „Když dáte doma dva góly a chcete být top tým, musíte vyhrát. Dostat čtyři góly, to je hrozné. Bránili jsme všichni špatně,“ uvedl pro sparta.cz. „Když dostali míč na naši polovinu, tak z toho byla gólová šance. Zatímco my jsme tlačili pořád, ale nebylo z toho skoro nikdy nic,“ zakončil.

Na Letenské se snesla za výkon smršť kritiky i ze strany vlastních fanoušků, kteří mluví o ostudě. „Prosím kluby z obrany: Lischku, Hanouska a Heču, aby odchod ze Sparty udělali raději po Haškovsku, místo sabotování každého druhého zápasu. Tolik opakujících se individuálních chyb není vidění ani v okrese,“ napsal na svůj Twitter jeden z příznivců.

(zdroj fotografie: PxHere)

Negativní dojem z prohry podtrhuje i fakt, že pro Spartu šlo o výroční utkání ke 127. letům k založení klubu. Hráči tak nastupovali v tradičních rudých dresech bez sponzorů. Spartu však nyní čeká pokračování Evropské ligy, ve čtvrtek přivítá na domácím hřišti v odvetě Celtic Glasgow.