Chelsea láká brankáře z Francie, kterého doporučil Petr Čech. Co bude s Kepou?

Novou posilou Chelsea by se mohl stát Eduoard Mendy. (zdroj: getfootballnewsfrance.com)

Masivní posilování londýnské Chelsea nekončí. Podle britského deníku Daily Mirror mají Blues zájem i o posílení mezi třemi tyčemi. Tam aktuálně vládne španělský reprezentant Kepa Arrizabalaga, který přiše před dvěma lety za rekordních 80 miliónů eur. S jeho výkony však nepanuje přílišná spokojenost a proto by Franka Lamparda a spol. mohl posílit Edourad Mendy z francouzského Stade Rennais.

Podle britských médií Mendyho doporučil právě bývalý brankář Chelsea Petr Čech. Ten sám přišel do londýnského klubu právě ze Stade Rennais, Mendy by tak mohl následovat jeho cestu. Mendy by údajně měl zastávat pozici dvojky, která by v případě poklesu formy Kepy mohla být plnohodnotnou náhradou.

Chelsea dříve zvažovala příchody André Onany z Ajaxu Amsterdam, Nicka Popa z Burnley nebo Romana Burkiho z Borussie Dortmund – nyní je však favoritem senegalský reprezentant. Ten by měl podle Daily Mailu přijít Romana Abramoviće na 18 miliónů liber, tedy téměř 535 miliónů korun.

Osmadvacetiletý Mendy se přitom v Ligue 1 objevil až před dvěma lety. Do svých dvaadvaceti působil týmu Cherbourg, hrajícího třetí nejvyšší soutěž, pak přestoupil do béčka Olympique de Marsielle. Odtud zamířil do druholigového Stade de Reims, se kterým hned v první sezóně vybojoval postup mezi francouzskou elitu. Loni v srpnu si jej pak vyhlédl Stade Rennais, kde dnes působí jako jednička. V Ligue 1 má celkem na kontě 63 odchytaných utkání.

Chelsea, která letos zaznamenala velké nákupy, patří k jasným aspirantům na triumf Premier League. V červenci přivedla za 36 miliónů liber záložníka Ajaxu Hakima Ziyecha a německého reprezentanta Timo Wernera. Za toho Lipsku zaplatila bezmála 48 miliónů liber.

Nejnovější posilou Blues je rychlonohý německý talent Kai Havertz. (zdroj: twitter.com/afcalaa)

Obranu posílala dvojicí volných hráčů, z Nice přišel jednadvacetiletý talent Malang Sarr, z Paris Saint-Germain zase zkušený Brazilec Thiago Silva. Levou stranu defenzívy pak posílil Ben Chillwell, za kterému Leicesteru zaplatili Blues 45 miliónů liber. Nejnovějším nákupem je pak jednadvacetiletý německý reprezentant Kai Havertz, kterého Bayer Leverkusen uvolnil za 72 miliónů liber.

„Lampard má v týmu kvalitu, když s ním dokázal skončit čtvrtý. Teď získal celou řadu posil, takže bude ještě lepší. Díky novým hráčům má kvalitu na to, aby ligu vyhrál,“ komentoval příchody pro Sky Sports bývalý útočník Chelsea Nikolas Anelka. „Z hlediska zkušenosti hráčů záleží na tom, zda jsou dostatečně silní, aby dokázali bojovat až do konce. Věřím v první, druhé, maximálně třetí místo. Uvidíme skvělou Chelsea,“ zakončuje.