Chelsea baví, ale trenér zuří! Reakce trenéra Pochettina vám vezmou dech

Argentinský stratég na lavičce Chelsea Mauricio Pochettino přiznal, že svým chováním po utkání překročil meze. Čím se provinil?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Londýnská Chelsea se po nevydařeném vstupu do nového ročníku dostává do skvělé formy. Po remíze proti Arsenalu a vítězství na půdě Tottenhamu svedli svěřenci trenéra Mauricia Pochettina rovný boj i proti obhájcům mistrovského titulu z Manchesteru City. Zběsilé utkání plné branek nakonec skončilo remízou 4:40 poté, co v nastavení druhé půle proměnil pokutový kop záložník Chelsea a zároveň odchovanec soupeře Cole Palmer.

Temperamentní Argentinec se však s remízou ani po závěrečném hvizdu nechtěl smířit a věřil, že Chelsea mohla utkání dovést do vítězného konce. Naštvaně gestikuloval na své hráče, posléze zamířil konfrontovat se svou zlobou hlavního rozhodčího Anthonyho Taylora. Vášně uklidňovali až Pochettinovi asistenti, kteří jej doslova odtáhli z hrací plochy. Navíc po cestě do kabin nepodal ruku čekajícímu trenérovi hostů Pepu Guardiolovi, čímž porušil jedno z nepsaných pravidel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozzlobený Pochettino po utkání přiznal, že se za svůj výbuch stydí. „Musím se omluvit čtveřici rozhodčích. V tu chvíli jsem cítil, že můžeme dát ještě pátý gól,“ dodal s odkazem na slibně se rozvíjející akci Chelsea v závěru, kterou utnul závěrečný hvizd. Pochettino byl v závěru potrestán žlutou kartou a je možné, že jej významnější trest nemine. „Zasloužil jsem si to, překročil jsem meze. Není to dobrá vizitka ani pro mě, ani pro fotbal,“ cituje jeho slova Daily Mail.

Guardiola přijal omluvu: To jsou emoce, stává se to

Neváhal se omluvit ani svému protějškovi na trenérské lavičce Pepu Guardiolovi. „Chci se mu rovněž omluvit i proto, že jsem ho v tu chvíli prostě neviděl,“ doplnil upřímně. Sám Španěl posléze odvětil, že celé situaci rozumí. „Žádný problém, je to v pořádku. To jsou emoce, občas se mi to taky stává. V pořádku,“ řekl. Pochettino však i přes své běsnění nezastíral radost ze vzestupu formy svého týmu, který z posledních osmi utkání prohrál jediné a posouvá se tabulkou vzhůru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ukázali jsme opravdový charakter a skvělou mentalitu,“ podotknul hrdě. „Ukázali jsme, že máme způsob, jakým můžeme proti týmu, jakým je Manchester City dominovat a vytvářet si šance. Z hlediska tabulky jsme však ještě daleko,“ doplnil s odkazem na aktuální desátou příčku a desetibodovou ztrátu na vedoucí čtyřku. „Ale povedlo se nám to, že stadion pookřál úplně jinou atmosférou. Takový výkon nás posouvá a můžeme ho do budoucna využít,“ zakončil.

Je Chelsea na vzestupu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články