Chceme být ambiciózní, zní ze Zlína. Kádr trenéra Jelínka vyztužilo pět posil

Fotbalisté Zlína vstupují do nového ročníku s velkými změnami. Tradiční ligový celek změnil v létě název i logo a kádr trenéra Jana Jelínka doplnilo hned pět posil.

i Zdroj fotografie: FC TRINITY Zlín
                   

Baráži se dokázali vyhnout, přesto v uplynulém ročníku zažili ševci náročné záchranářské boje. Fotbalový Zlín nyní doufá v klidnější sezónu. Před startem nadcházejícího ročníku zažil řadu výrazných změn. Klub po jedenácti letech změnil své logo, z názvu navíc zmizela společnost Fastav. Nově bude působit v nejvyšší soutěži pod názvem FC TRINITY Zlín. „Reakce na nové logo byly různé. Věříme, že si postupem času najdou k nové podobě cestu úplně všichni,“ uvedla na tiskové konferenci mluvčí Zuzana Molková.

Na zlínskou Letnou navíc dorazilo pět nových jmen, valašskou metropoli však opustila jedna z největších hvězd. „Největší odchod je pro nás přestup Condeho do Curychu. Je to velký signál pro ostatní, že ze Zlína se lze dostat do zahraničí,“ komentoval generální manažer Zdeněk Grygera s tím, že kádr opustili rovněž Šimon Chwaszcz, Robert Matějov, Lukáš Vraštil a Martin Nečas. „Naopak po dvou letech je zpět Lukáš Bartošák,“ pokračuje Grygera.

iZdroj fotografie: FC TRINITY Zlín

Na pozici šestky jsme angažovali Joseho Didibu z Opavy. Kovinić a Owusu přišli v rámci jedné skupiny agentů, se kterými spolupracujeme. Věříme, že oba zvýší konkurenci v kádru. Posledním příchodem je půlroční hostování Jana Silného. Je to hráč, který má vztah k našemu regionu a bude typologicky zapadat do našeho kádru,“ doplňuje na adresu kmenového hráče Jablonce. Jasným cílem proto podle Grygery musí být klidná záchrana.

Procházka: Musíme potvrdit sílu

Ve spojení s ambiciózními partnery chceme být rovněž ambiciózní. Loni nám chyběly dva body na prostřední skupinu, ta bude cílem do další sezóny,“ řekl Grygera. Kapitán mužstva Václav Procházka věří, že klíčovým faktorem budou první ligová kola. „Už jsem tady třetí sezónu a pokaždé si říkáme, že můžeme hrát střední skupinu a tlačit na soupeře před námi. Ale pak jsme stejně měli herní výpadky a bojovali jsme mezi posledními,“ zhodnocuje uplynulou sezónu.

Tým je opět sestaven dobře. Doufám, že se na start sezóny dají všichni zranění do kupy a konečně potvrdíme sílu týmu a sezónu zvládneme lépe,“ zdůraznil Procházka. „Žádný hráč nebude číslem jedna. Budou hrát hráči, kteří budou mít formu a budou se hodit do našeho systému. Ať se kluci rvou o to, kdo se dostane do hry,“ podtrhl na závěr tiskové konference kouč Jan Jelínek.

Dokáže se Zlín vyhnout záchrnářským bojům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení