Čeští mladíci, kteří díky odkladu zabojují o EURO – SportyŽivě

Čeští mladíci, kteří díky odkladu zabojují o EURO

i Zdroj fotografie: 24plusnews.co.uk
                   

Fotbalové EURO se kvůli pandemii koronaviru oficiálně přesunulo na příští rok, což mnoha hráčům výrazně zkomplikovalo situaci. Kvůli stoupajícímu věku totiž není jasné, zda-li je trenéři do národních barev ještě někdy povolají. Samozřejmě se ale najdou tací, jimž odložení mistrovství Evropy přišlo vhod. Jedná se především o mladíky, kteří dostanou čas na to, aby pořádně ukázali, jaký talent se v nich ukrývá. Kdo konkrétně by mohl být novou tváří české reprezentace? Na to se podíváme v následujících řádcích.
Pavel Bucha (FC Viktoria Plzeň)

Dvaadvacetiletý rodák z Nelahozevse s fotbalem začínal v barvách pražské Slavie, která mu v sezóně 2017/2018 dala příležitost nakouknout mezi dospělé. Šikovný záložník odehrál pět ligových zápasů a stihl by toho ještě mnohem víc, kdyby se s vedením klubu nerozhádal. Bující spory nakonec vyústily ve výpověď smlouvy a přesun do konkurenční Viktorie Plzeň. S tou Pavel Bucha podepsal smlouvu na čtyři roky, nicméně první dva strávil na hostování v Mladé Boleslavi.

Ročník 2019/2020 byl pro talentovaného fotbalistu v mnoha ohledech zlomový. Za středočeský klub nastoupil do všech zápasů podzimní fáze a nastřílel šest branek. Jelikož v Plzni se během zimní pauzy vyměnil trenérský štáb a namísto Pavla Vrby nastoupil Adrián Guľa, dostal Pavel Bucha konečně šanci, které se chopil na výbornou. Na jaře patřil k nejlepším hráčům týmu, své výkony navíc korunoval třemi přesnými zásahy. Letos by na EURO pravděpodobně neodcestoval, nicméně příští rok má naděje podstatně vyšší.

Adam Hložek (AC Sparta Praha)

iZdroj fotografie: transfermarkt.de

Zdroj fotografie: transfermarkt.de

Teprve sedmnáctiletý Adam Hložek je bezpochyby jednou z největších fotbalových nadějí v České republice. Do první ligy nakoukl už v roce 2018, když mu bylo ještě o dva roky méně a Sparta tehdy bojovala s rozsáhlou marodkou. Mladičký útočník si s kariérním postupem poradil na výbornou a v tomto ročníku už patřil mezi stabilní členy letenských řad. Naskočil do třiadvaceti zápasů a dal tři branky.

V národních barvách měl dostat šanci už na podzim, trenéři si však nakonec shodli, že není potřeba nikam chvátat a Hložek by měl nejprve získat praxi v nižších věkových kategoriích. Za rok však může být všechno jinak a o to spíš, že se kolem něj často motají zahraniční skauti. Momentálně prý Sparta reflektuje zájem z Německa, konkrétně z klubu RB Lipsko. Rýsuje se snad spolupráce Hložka s Patrikem Schickem? To by byla pro české fanoušky opravdová lahůdka.

Michal Sadílek (PSV Eidhoven)

iZdroj fotografie: psv.nl

Zdroj fotografie: psv.nl

Univerzální fotbalista z Uherského Hradiště má za sebou druhou sezónu v barvách nizozemského PSV Eidhoven. Zkušenost sbíral také v rámci Evropské ligy. Na akvizici v národním týmu je podle mnohých odborníků připravený. Pokud bude chtít Jaroslav Šilhavý na mistrovství Evropy omladit kádr, tak právě dvacetiletý talent by v jeho řadách určitě neměl chybět.

David Hovorka (SK Slavia Praha)

Pravda, David Hovorka se úplně nedá považovat za mladíka. Šestadvacetiletý obránce by za normálních okolností patřil do národního týmu i letos, jenže do cesty se mu postavilo vážné zranění nohy. Pokud se dá do příštího roku do pořádku, jakože tomu zatím všechno nasvědčuje, na soupisce by pravděpodobně neměl chybět.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 144 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace