Český reprezentant v Lize mistrů vybuchl. Po jeho nadávkách rozhodčí jen koukal

V těžkém zápase proti velkým hvězdám ukázal, co v něm je. Český reprezentant předvedl v Lize mistrů parádní výkon. Jednou to nandal i rozhodčímu.

i Zdroj fotografie: Girona FC

Na tuhle chvíli čekal Ladislav Krejčí hodně dlouho. Po přestupu do španělské Girony nastoupil bývalý sparťanský kapitán poprvé v základní sestavě. Soupeře měl jeho tým přetěžkého. Hvězdami prošpikovaný celek Paris St. Germain ale držel nováček v pohárové Evropě dlouho na uzdě. A to i díky perfektnímu výkonu českého reprezentanta. Nakonec v 1. kole ligové fáze Ligy mistrů brankou z 90. minuty prohrál 0:1.

Krejčí dostal konečně šanci

Krejčí po letním přestupu ze Sparty odehrál v úvodních pěti kolech španělské ligy jen 10 minut. Trochu ho trápilo zranění a kouč dával přednost jiným obráncům. Tentokrát ale dostal konečně šanci. Pětadvacetiletý hráč zazářil. Většina španělských deníku se mu poklonila a vyhlásila ho za nejlepšího hráče Girony.

Sparta postrachem Ligy mistrů. Zisky jsou rekordní, letenská kasa se plní miliony

Krejčí se blýskl hlavně na začátku druhé půle, kdy dostihl sprintujícího Dembélého, který běžel na branku úplně sám. Ve vyložené šanci mu pak elegantně (a hlavně čistě) vypíchl míč. „Hodně mu důvěřujeme. Měl problém se zraněním, kvůli tomu začal sezonu na lavičce. Určitě však bude naším důležitým hráčem,“ řekl po Krejčího soutěžním debutu trenér Girony Míchel.

Se žlutou kartou nesouhlasil

Jedinou kaňkou na jeho výkonu byla žlutá karta po faulu na Dembélého, kterou inkasoval už ve 20. minutě zápasu. Krejčí s výrokem sudího Daniela Sieberta očividně nesouhlasil a bouchly v něm saze. Vzduchem zasvištělo několik sprostých slov. Německý rozhodčí jen koukal, naštěstí mu nic nerozuměl. Jinak by asi musel tasit druhý žlutý list a Krejčího vyloučit.

Vážné obvinění. Šéf předního českého fotbalového klubu měl psát esemesky rozhodčím

Girona se tlaku pařížského klubu statečně bránila. Pařížané měli po celé utkání výrazně navrch, ale dlouho se trápili v koncovce. Po hodině hry trefil břevno Dembélé, v 85. minutě selhal sám před brankářem Gazzanigou Hakimí. Hostující gólman byl dlouhou spolehlivý, ale v poslední minutě předvedl velkou minelu. Do sítě mu mezi rukama propadl lehký centr Mendese z levé strany. Dobíhající Krejčí se pouze smutně chytil za hlavu.

Na SportechŽivě jsme také psali o smutném osudu nadějného brankáře, který mířil mezi fotbalovou elitu.