Český brankář se ocitl na lavičce Liverpoolu v Lize mistrů. Splněný sen, zářil Jaroš

(zdroj: twitter.com/jacklusby_)

Když se ve čtvrteční večer na amsterdamském stadionu rozezněla hymna Ligy mistrů, byl u toho i český brankář Vítězslav Jaroš. Do hry se nedostal, přesto mohl z bezprostřední blízkosti sledovat vítezství svého Liverpoolu na půdě Ajaxu 1:0. „Myslím si, že to byl splněný sen. Liga mistrů je asi největší soutěž a je to něco, o čem jsem vždy snil. I když je to jen lavička, i tak je to velký úspěch,“ řekl pro fotbal.cz.

Rodák z Příbrami se ocitl na ostovech už v šestnácti letech, kdy si ho z pražské Slavie vyhlédl do svého mládežnického mužstva slavný Liverpool. Po několika letech v mládežnických týmech zažil i vystoupení v UEFA Youth League a v lednu loňského roku si jej do A-mužstva povolal kouč Jürgen Klopp.

„Je to sympaťák a kliďas, přesně takový, jak ho lidé vidí v televizi. Když se mu něco nelíbí, dá to jasně najevo. Když se naopak něco povede, dokáže hráče ocenit a pochválit,“ řekl v rozhovoru pro agenturu Sport Invest nedávno Jaroš.

Český brankář Vítězslav Jaroš. (zdroj: liverpoolfc.com)

Mládežnický reprezentant tak byl i v mužstvu, které letos opanovalo anglickou Premier League.“ Bylo by to jiné, kdybych odehrál nějaký zápas, a ne s týmem pouze trénoval. Zážitek to ale byl velký. Jsem nejen hráč, ale i fanoušek, takže to pro mě bylo opravdu speciální,“ dodal.

Nyní poprvé usedl na lavičku Reds a přesto, že do utkání nezasáhl, atmosféru nejprestižnější klubové soutěže světa si užíval. „Několikrát už jsem byl jako trojka, ale to jsem se nedostal na lavičku. Ale tím, že je nyní změna pravidel a můžete mít dvanáct hráčů na lavičce, tak to vyšlo, a mohl jsem být přímo při zápase, což bylo skvělé,“ řekl pro fotbal.cz.

(zdroj: liverpoolfc.com)

„Bral jsem to jako obrovskou zkušenost,“ pokračuje. „Ne každý se může dostat na lavičku Liverpoolu, ještě v takovém velkém zápase, když jsme hráli s Ajaxem. Byla to krásná zkušenost a rád bych si ji ještě několikrát zopakoval. Jen škoda, že nebyli na utkání diváci, to by bylo ještě o něco lepší,“ dodává teprve devatenáctiletý brankář.

Vzhledem ke zranění jedničky Liverpoolu Alissona by měl Jaroš usednout na lavičku i v dalším klání základní skupiny Ligy mistrů proti dánskému Midtjylland příští středu od 21:00 na Alfield Road.