České kluby táhnou do boje, jaké mají šance?

                   

Dnešní den je velice významný hned pro tři české fotbalové zástupce. Na programu totiž mají odvetná utkání 3. předkola Evropské ligy, kde se hraje o všechno. Pokud uspějí, dostanou šanci zabojovat v play-off o základní skupinu. Když naopak propadnou, mohou se s měřením sil na mezinárodní úrovni minimálně na další rok rozloučit. Sparta, Mladá Boleslav i Viktorie Plzeň samozřejmě hlásají do světa obrovské odhodlání, nicméně to budou mít velice těžké. Zejména Plzeňané vstupují do utkání ve velmi nevýhodné pozici. Komfortní postavení rozhodně nemá ani Sparta, tam dodnes není jasné, jaká sestava na trávník vlastně vyběhne…

Mladá Boleslav vše odstartuje, ostatní je budou následovat

Mladoboleslavský celek čeká v rámci odvetného utkání s Bukureští výhoda v podobě domácího prostředí. Z Rumunska si před týdnem fotbalisté odvezli bezbrankovou remízu, díky čemuž mají zřejmě největší předpoklady k úspěchu. Pokud by se jim podařilo na vlastním stadionu zvítězit, půjde o možná největší úspěch klubu za posledních dvacet let.

Jelikož se svěřencům Jozefa Webera daří i ve Fortuna lize, dá se očekávat, že sestava se oproti předchozím duelům nijak výrazně nezmění. Stále se bude hodně sázet na střelce Nikolaje Komličenka, zkušeného Daniela Pudila na postu stopera a technického středopolaře Matějovského, kteří od začátku nového ročníku táhnou Mladou Boleslav vzhůru.

Plzeň rozhodně nejde do zápasu jako favorit

To trenér Plzně Pavel Vrba určitě nemá jasno ještě v tuhle chvíli. Na půdě Atnverp jeho tým prohrál 0:1, po čemž následovala ostudná prohra se Slováckem, které navíc přihlíželo domácí publikum. Do zmíněného ligového zápasu poslal Vrba oproti Antverpám hned sedm nováčků. Ti o svých kvalitách ovšem zdaleka nepřesvědčili. Dle předpokladů by se na hřiště v základní sestavě neměl podívat Adam Hloušek, kterého nahradí David Limberský.

Tomáš Chorý na hrotu také neexceloval, proto přepustí místo Michaelu Krmenčíkovi. Tomu se sice po dlouhé pauze také nijak výrazně nedaří, jenže při absenci Jeana-Davida Beaguela nemá Vrba jinou možnost. Tomáš Hořava hrál v úvodním utkání proti Antverpám skvěle, v duelu se Slováckem ale pohořel. Zřejmě tak uvolní místo Patriku Hrošovskému, s nímž mohou Plzeňané (zatím) počítat. Dále je také jasné, že do základu se vrací Jan Kopic namísto slabého Ondřeje Mihálika.

Sparta bude muset hodit události minulého utkání za hlavu

Od pražské Sparty se v úvodním zápase třetího předkola Evropské ligy příliš mnoho nečekalo. Hráči v rudých dresech se pod vedením Václava Jílka od počátku sezóny trápí a ještě nikdy nepodali dvakrát za sebou dobrý výkon. Proti Trabzosporu překvapivě dlouho sahali po senzaci, vedli dokonce i rozdílem dvou branek. Poprvé v sezóně se navíc trefil Libor Kozák, jehož góly Sparta potřebuje. Jenže dvě zbytečné chyby v obraně zapříčinily, že zápas nakonec skončil remízou.

Jelikož Jílek stále věří, že Kozák je jeho útočníkem číslo jedna (o čemž my silně pochybujeme), zřejmě jej pošle na hřiště v základní sestavě i nyní. Záložní řady by se také neměly nijak výrazně změnit. Co se ovšem obrany týče, tam to hodně skřípalo. Costa se Štětinou nehrají na takové úrovni, kterou klub rozměrů Sparty potřebuje. Dá se tedy očekávat, že Václav Jílek zamíchá právě s tímto atributem sestavy. Jak? Těžké odhadnout, zas tolik možností totiž nemá…

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články