České fotbalové talenty, které by měly brzy zazářit

Zdroj fotografie: soccersouls.com

V České republice se narodila celá řada fotbalistů, kterým všichni odborníci předpovídali zářnou budoucnost, a oni nakonec jen paběrkovali, celou kariéru bojovali se zraněními nebo svůj talent úplně promrhali.

Vzpomeňme třeba na Martina Fenina, Tomáše Pekharta nebo Jana Morávka. Borci z našeho dnešního seznamu mají našlápnuto mezi světovou elitu a je jen na nich, jestli tlak profesionálního fotbalu a vysokou konkurenci ustojí.

Zdroj fotografie: ismfootball.com

Adam Hložek

Teenager, kterému spoluhráči neřeknou jinak než Standa, se už stihl vypracovat v jednoho z nejlepších hráčů Sparty, potažmo celé fotbalové ligy. Rodiče ho drží zkrátka, a tak Hložek poctivě dře a zůstává skromný. Na tréninky tohle milionové dítě jezdí tramvají, protože na řidičák si ještě bude muset počkat. Přesto sílí hlasy, že by jej měl trenér Šilhavý povolat i do seniorské reprezentace, aby si Hložek vyzkoušel srovnání s těmi úplně nejlepšími.

Adam Toula

Osmnáctiletý slávistický útočník, který bývá přirovnávaný k čerstvému členovi klubu ligových kanonýrů Milanu Škodovi, na svou ligovou šanci zatím čeká, zářil ale v juniorské Lize mistrů. Podle zákulisních informací by měl brzy nakouknout i do dospělého fotbalu. A protože Slavia teď disponuje dvěma vytáhlými útočníky, mělo by to být na hostování v některém jiném prvoligovém klubu.

Zdroj fotografie: manutd.com

Matěj Kovář

Matěj Kovář jen dokazuje, že na postu brankáře český národní tým bota netlačí a hned tak ani tlačit nebude. Na konci loňského roku podepsal tento dvacetiletý odchovanec Slovácka novou smlouvu se slavným Manchesterem United, a šlo hned o čtyřletý kontrakt. To jen dokládá, jak velký talent v něm na ostrovech vidí. Kovář zatím nastupuje za tým do 23 let a na první start v Premier League stále čeká.

Na náš dnešní krátký seznam se pochopitelně celá řada talentů nedostala. Mezi nejvýraznější z nich patří například:

  • Adam Karabec
  • Pavel Šulc
  • David Zima
  • Jan Žambůrek