České fotbalisty připravily o výhru zářezy španělského sudího. A nešlo jen o penaltu

Výkon národního týmu proti Ukrajině nebyl slavný. Výhru mu však vzal španělský rozhodčí. Soupeři daroval penaltu za vymyšlenou ruku Krejčího. Česko ale poškodil víckrát.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Tohle se bude českým fotbalistům těžce kousat. Ve čtvrtém utkání Ligy národů vedli ve Vratislavi po parádním gólu Červa nad Ukrajinou 1:0, ale vítězství jim vzal nepochopitelný výrok španělského rozhodčího Cuadra. Ten v 53. minutě odpískal penaltu po údajné ruce Krejčího, což následně potvrdil i VAR. Tomu ale Krejčí – ani žádný jiný český hráč na hřišti – nerozuměl.

Krejčí: Byl jsem překvapený

Pokutový kop Dovbyk proměnil a zajistil svému celku remízu 1:1. „Jestli se budou pískat takové ruce, tak je to pro fotbal smutný. Nemyslím si, že je to v pořádku,“ řekl český reprezentační trenér Ivan Hašek. Krejčí byl ve vápně v souboji s Konopljou. Jestli k doteku ruky došlo, musel být neviditelný. Ani zpomalený záběr ho neodhalil.

Český fotbalista si místo Sparty vybral spolupráci s mafií. Dostal přísný trest

Co na to sám Krejčí? Už po prvním hvizdu sudího jasně dával najevo, že se proti pravidlům neprovinil. A ještě pár minut po zápase byl evidentně rozladěný. „Byl jsem překvapený. A stále jsem. Míč letěl za nás, šel jsem do souboje s hráčem. Buď před ním, nebo o něm jsem hrál míč. Neuvědomuju si, že bych měl nějak ruku dál od těla. Vůbec nevím. Mrzí mě to hodně. Mohli jsme mít z tohoto srazu šest bodů,“ litoval pětadvacetiletý stoper Ladislav Krejčí.

Česko vede skupinu

A to nebylo všechno. Dalšího úletu se sudí Cuadra dopustil v samém závěru. V 88. minutě se řítil do nadějného protiútoku Červ. Toho však soupeř jasně srazil na trávník. Výsledek? Žlutá karta pro autora jediné české branky za protesty. Trochu to připomínalo poslední zápas ve skupině na mistrovství Evropy, v němž Čechy v rozhodujícím souboji s Tureckem (1:2) zařízl rozhodčí Kovács.

Čeští fotbaloví reprezentanti se poprali v baru v centru Prahy. Jeden z nich popsal, co se stalo

České mužstvo každopádně před závěrečnými dvěma zápasy skupiny B1 poskočilo do čela tabulky. Haškovi svěřenci mají o bod více než Gruzie s Albánií, s nimiž se utkají v listopadových závěrečných zápasech. „Máme to ve svých rukou, ale bude to v nabitém programu těžké,“ prohlásil kouč. „Je důležité, že už vedeme tabulku skupiny, naše cíle se od prvního zápasu nezměnily,“ dodal Krejčí.

Do elitní divize A postoupí přímo vítěz skupiny, druhý tým bude čekat dvojzápas play off. Liga národů zároveň dává reprezentacím dodatečnou šanci zahrát si o účast na vrcholných turnajích. Čtvrtý ročník je propojen s bojem o mistrovství světa v roce 2026. Čtyři nejlepší celky, které neuspějí v klasické kvalifikaci, se dostanou do play off o šampionát. Na SportechŽivě jsme také psali o silné kritice českého kanonýra Schicka.