Česká stopa ve West Hamu se zmenšuje. Bude to obří ztráta, smutní fanoušci

Anglický West Ham opouští po dvou letech výrazná česká stopa. Povedou kroky opory reprezentace do Chelsea?

i Zdroj fotografie: John Seb, CC BY-SA 2.0
                   

Čtyřnásobná vítězka ankety Fotbalistka roku Kateřina Svitková se loučí s anglickým West Hamem United. Šestadvacetiletá záložnice, která v klubu strávila dvě sezóny, se nedohodla na nové smlouvě. „Byla radost hrát za tento skvělý klub. Poznala jsem mnoho úžasných lidí a někteří z nich se mnou budou navždy. Hodně jsem se toho naučila. Nemohu za to dostatečně poděkovat. Získala jsem tolik vzpomínek a zkušeností,“ napsala na svém Instagramu opora národního mužstva.

Na West Ham nikdy nezapomenu a vždycky bude v mém srdci. Přeji hodně štěstí v budoucnu,“ doplnila Svitková, která na ostrovech odehrála 45 utkání, ve kterých zaznamenala pět branek. „Obrovská ztráta. Budeš nám všem chybět,“ smutní jedna z příznivkyň West Hamu pod příspěvkem. „Byla jsi jednou z našich nejlepších hráček. Všechno nejlepší v další etapě kariéry,“ doplňuje další.

iZdroj fotografie: West Ham United FC

Spolu s ní opouští Kladiváře také Lois Joelová, Anna Leatová, Zaneta Wynová nebo Lisa Evansová. „Všem hráčkám bych chtěl poděkovat za skvělou službu při působení v našem klubu,“ uvedl pro klubový web generální manažer Aidan Boxall. „Hráčky ve fotbale přicházejí a odcházejí, ale doufám, že všem zůstanou skvělé vzpomínky na působení u nás. Přejeme jim vše nejlepší v jejích budoucích kariérách,“ dodal šéf šestého celku uplynulé sezóny ženské Super League. 

Povedou její kroky do Chelsea?

Plzeňská rodačka, která do Anglie přestoupila před dvěma lety z pražské Slavie, by však mohla na ostrovech setrvat. Podle serveru PL News Now se totiž o její služby zajímá londýnská Chelsea, která si s předstihem zajistila letošní mistrovský titul. Blues totiž po osmi sezónách opouští zkušená záložnice Ji So-yun, a právě Svitková by mohla být potenciální náhradou za jihokorejskou reprezentantku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování