Česká reprezentace čelí nenávistným komentářům na internetu, zaslouženě?

Foto: zimbio.com

Čeští fotbaloví reprezentanti si o víkendu pořádně zkomplikovali cestu na EURO 2020. Čtvrtý zápas kvalifikace proti Kosovu měl být potvrzením jejich stoupající formy a zároveň pojištěním druhého místa ve skupině A, který znamená postup. Úvodní minuty očekávaného duelu dokonce nasvědčovaly tomu, že by vše mohlo proběhnout hladce. Po trefě Patrika Schicka v šestnácté minutě se v českých domácnostech naplno rozprostřela euforie. Ta ale bohužel netrvala příliš dlouho. Stačily pouhé čtyři minuty, aby bojovný tým domácích v Prištině srovnal skóre a ve druhém poločase šel dokonce do vedení. Na druhou branku domácích už český výběr nenašel odpověď a hráči tak odcházeli do kabin se svěšenými hlavami. Tuzemští fanoušci lační po úspěších jim to vzápětí dali pořádně sežrat…

Probuzený Schick na všechno sám nestačí

Stadion v hlavním městě Kosova se začal plnit už několik hodin před úvodním hvizdem zápasu. Okamžitě, co hráči vběhli na trávník, bylo jasné, že pověsti o bouřlivé atmosféře nelhaly. Tribuny bujaře skandovali a táhly své fotbalové modly za důležitým vítězstvím. Jako první se ovšem vedení ujala česká reprezentace. Po krásné kombinaci poslal Jakub Jankto finální přihrávku na Patrika Schicka, který se nemýlil. Šlo o jeho čtvrtou branku v dosavadním průběhu kvalifikace, čímž se zařadil mezi nejlepší střelce v rámci skupiny A.

Radost svěřenců Jaroslava Šilhavého ovšem neměla dlouhého trvání. Po chybě gólového střelce Schicka na polovině hřiště se Kosovo vydalo do rychlého protiútoku a Muriqi hrající za turecké Fenerbahce byl v zakončení přesný. Stačily tedy pouhé čtyři minuty a skóre bylo vyrovnané. Druhá půle začala opětovným tlakem Čechů, jenže odměnu v podobě gólu toto snažení bohužel nepřineslo. Rozhodující branku vstřelil v 66. minutě Vojvoda. Na tu už naši reprezentanti nenašli odpověď, ačkoli se prostřednictvím střídajícího Michaela Krmenčíka opravdu snažili.

Postup se teď hodně zkomplikoval

Kosovo se díky výhře nad českým národním výběrem posunulo na první místo kvalifikační skupiny. Anglie se sice propadla na příčku druhou, nicméně má k dobru ještě dvě dosud neuskutečněná utkání. Čechy sice čeká ještě duel s Černou Horou, který by podle předpokladů měli zvládnout, nicméně postup na EURO již nemají plně ve své moci. Přes britský národní tým cesta bezesporu nepovede, kvalita tamních hráčů je totiž úplně někde jinde. Nezbývá tedy než doufat, že Kosovo v důležité fázi zaváhá.

Tuzemští fanoušci na reprezentaci nenechali nit suchou

Po prohře s Kosovem byla samozřejmě řada českých fanoušků nespokojená. Někteří lidé dokonce neváhali projevit svou nespokojenost na sociálních sítích v diskuzích. Pokud do libovolného vlákna nakouknete, zjistíte, že komentáře jsou mnohdy nenávistné a daleko za hranou slušného vychování. Kupříkladu Pavel Kadeřábek nechápe, kdo má takové vulgární projevy vůbec zapotřebí, na druhou stranu ale uznává, že frustraci možná i rozumí:

„Tohle je vždycky. Je to normální. Možná i spravedlivý. Podívejte, za sebe nikdy nebudu komentovat ostatní lidi a jejich práci. Nekomentuji vás, nekomentuji kuchaře, nekomentuji jiné… Nemám to zapotřebí. Ale z jedné strany fanoušky chápu, fotbal je zajímá, řeknou si k tomu svůj názor.“

Foto: zimbio.com