Češi v akci. Temný den Tomáše Koubka a skvělý Ondrášek řádící v MLS

i Foto: fcaugsburg.de

Český fotbalový brankář Tomáš Koubek přestoupil během letní přestupové pauzy z francouzského Rennes do německého Augsburgu, kde se potkal s dalšími tuzemskými rodáky jako je Marek Suchý či Jan Morávek. Od samého počátku nového ročníku bundesligy nepustil mezi tři tyče žádného ze svých náhradníků a až na kiks z přípravného zápasu si vedl poměrně dobře, ačkoli tomu výsledky klubu příliš neodpovídají. Sedmé ligové kolo proti Mönchengladbachu se ale do jeho statistik zapsalo černou tuší. Gólman totiž předvedl obrovský zkrat a také inkasoval pět branek. Augsburg nakonec prohrál 1:5 a stále patří k nejhorším celkům tabulky. O poznání lépe se pak vedlo českému útočníkovi Zděnku Ondráškovi působícímu v MLS, který dvěma brankami pomohl k drtivé výhře Dallasu.

Tomáš Koubek zažil opravdu špatný zápas

Skoro by se až zdálo, že uplynulý víkend byl proti českým brankářům v zahraničí zaujatý. Tomáš Vaclík ve službách španělské Sevilly inkasoval čtyři branky v duelu proti favorizované Barceloně a Tomáše Koubek musel snést ještě o jeden gól větší gólový příděl od německého Mönchengladbachu. Minimálně tu předposlední si určitě za rámeček nedá.

Augsburg krátce před skončením prvního poločasu prohrával 0:3 po brance Zakarie z druhé minuty zápasu a dvou přesných zásazích Patricka Hermanna. Fotbalisté hostujícího celku již vyhlíželi hvizd rozhodčího a proto se snažili tahat čas, jak nejvíce to šlo. Obránce Augsburgu se proto rozhodl pod tlakem poslat malou domů na Tomáše Koubka, který si ovšem s lehkým balónem nedokázal poradit.

Pravou nohou nad kulatým nesmyslem pouze promáchl a ačkoli se následně před dotírajícím útočníkem Pléaou snažil chybu napravit, nakonec mu to nebylo nic platné. Pomyslného „bůra“ nakonec v 83. minutě dokonal Embolo. Augsburg má po sedmi odehraných kolech na kontě pouze čtyři body a od sestupových příček je dělí jen lepší skóre.

Ondrášek v americké MLS opět pálil ostrými

O poznání lepší vystoupení zaznamenal český útočník ve službách FC Dallas Zdeněk Ondrášek, který se v americké MLS rozehrál do parádní formy. Své kvality opět prokázal v dosud posledním zápase proti Kansas City, kdy svému týmu pomohl hned dvěma přesnými zásahy ke konečnému výsledku 6:0. Parádně tak oslavil nominaci do reprezentačního výběru a výrazně přispěl k tomu, že Dallas se ze základní části dokázal kvalifikovat do následného play-off.