Češi se chystají na Bělorusko s pozměněnou sestavou. Proč se bude hrát v ruské Kazani? – SportyŽivě

Češi se chystají na Bělorusko s pozměněnou sestavou. Proč se bude hrát v ruské Kazani?

Kvalifikační souboje o boj na mistrovství světa v podání české reprezentace pokračují. Proti výběru Běloruska však museli Češi odcestovat do vzdálené ruské Kazaně, navíc trenérovi Jaroslavu Šilhavému bude chybět hned trojice hráčů.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Bělorusové se s českou reprezentací utkají na neutrální půdě v ruské Kazani. Na vině je zákaz letů do Běloruska spojený se sankcemi Evropské unie. Zápas se navíc odehraje bez diváků, podle kouče Jaroslava Šilhavého přesto jeho svěřenci musí utkání zvládnout jako favorit. „Nesmíme si to připouštět, i když to není úplně ideální pro fotbalisty, jak pro nás, tak i pro soupeře. Kulisa je hodně důležitá,“ prohlásil na tiskové konferenci.
Musíme na to hráče připravit, aby byli zkoncentrovaní, hlavou na to připravení. Aby se soustředili na svůj výkon a byť bez diváků šli za třemi body,“ poznamenal Šilhavý, který bude postrádat jak zraněného Tomáše Holeše, tak vykartovaného Antonína Baráka, z osobních důvodů se omluvil také Aleš Mandous. „Doplnili nás Pavel Bucha, David Pavelka a Filip Nguyen. Může se stát, že i vepředu nastoupíme trochu jinak. Ještě nejsme úplně rozhodnutí, ale změny určitě zítra nastanou,“ tuší.


iZdroj fotografie: Depositphotos

S absencemi však budou bojovat také Bělorusové, kteří před dvěma dny podlehli dvěma góly Estonsku. „Soustředíme se hlavně na sebe a svůj výkon,“ zdůrazňuje Šilhavý, podle kterého není na místě řešit soupeře. „Řešit to, s jakou sestavou bude Bělorusko hrát, je někdy zavádějící. Viděli jsme samozřejmě jejich zápas v Estonsku, který prohráli, ale když se hraje do plných, je to pro každého složitější, je nevyjímaje. My se soustředíme na sebe a chceme vyhrát,“ uvedl.

Proti Walesu se trápil kanonýr Patrik Schick, kouč Šilhavý však věří, že v nadcházejícím utkání dokáže národní tým svého nejlepšího střelce lépe využít. „Víme, že Páťa má teď velkou formu. Bylo to vidět i v Praze. Byť se neprosadil, byl nebezpečný. Soupeř ho zdvojoval, ztrojoval, myslím, že to tady bude podobné. Ale mohou tam vylézt další hráči z toho, že bude větší koncentrace na Páťu. Věřím, že spolupráce bude lepší,“ zakončil Šilhavý.

Zdroj: FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 116 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace