Češi prohráli ve Skotsku a postup jim uniká. Prohráli jsme utkání, které jsme prohrát neměli, smutnil Kúdela

Zklamaní reprezentanti po prohře se Skotskem. (zdroj: reuters.com, Russel Cheyne)

Národní tým nečekaně prohrál ve Skotsku a postup do vyšší třídy Ligy národů se mu vzdaluje. Jediný gól utkání zařídil již po šesti minutách hry záložník Newcastle United Ryan Fraser. „Prohráli jsme utkání, které jsme prohrát neměli. Nebyli jsme horším týmem, ale rozhodla situace, ve které jsme udělali chybu a inkasovali jsme gól. Oni pak zalezli a my jsme nedokázali proměnit velkou spoustu šancí,“ hodnotil utkání pro repre.fotbal.cz stoper Ondřej Kúdela.

Češi byli po většinu utkání lepší, tvořili hru, avšak rozhodla situace z úvodu prvního dějství. Lyndon Dykes prostrčil balón osamocenému Ryanu Fraserovi, ten se sám před Vaclíkem nemýlil a po zemi k bližší tyči vstřelil jediný gól utkání.“Možná, než jsme se vším srovnali, tak jsme možná působili těžkopádněji, ale nemyslím si, že v tom byl problém,“ řekl po utkání velitel zadních řad Ondřej Kúdela.

Velkou šanci na vyrovnání měl pár chvil po první brance Matěj Vydra, po centru však hlavou našel jen rukavice golmana Davida Marshalla. Útočník anglického Burnley se dostal i k další šanci, po centru Vladimíra Coufala se dostal před odkrytou branku, v gólové situaci však přestřelil. Domácí mohli v závěru poločasu zvýšit vedení, Fraserův samostatný průnik však mezi tři tyče nezamířil.

Druhé dějství bylo ve znamení tlaku na bránu Skotů, k šanci se opět dostal Matěj Vydra, z úhlu však přestřelil Marshallovu branku. Dvě šance pak spálil i Alex Král, který se po rohových kopech dostal ke dvěma zakončením – ani jedno však nepředstavovalo pro skotského brankáře problém. V závěru se na hřišti ocitl o duo útočníků Tomáš Poznar – Michael Rabušic, ale ani to nepomohlo a Češi tak nejspíše zůstávají v B-lize Ligy národů.

Chybělo nám i štěstí, přiznal Souček

„V podstatě celý druhý poločas jsme to valili do soupeře, ale chyběl nám nejen důraz, ale také trochu štěstí. Je škoda, že jsme nedokázali aspoň vyrovnat,“ řekl po utkání pro fotbal.cz Tomáš Souček. „Dostali jsme gól velmi brzy, ale pořád jsme měli dost času skóre otočit. Bohužel jsme nedokázali žádnou šanci proměnit,“ pokračuje. „Jeli jsme do Skotska zvítězit, nebo aspoň neprohrát. Všichni jsme si přáli jít do skupiny A, takže i z toho jsme zklamaní, že nám Skotové odskočili. Ale nevzdáváme se, ještě máme dva zápasy a třeba Skotové ztratí,“ dodává.

Smutek s prohrou i nastalou situací, kdy ve Skotsku chyběl kvůli koronaviru hlavní kouč Jaroslav Šilhavý i řada spoluhráčů, zazněl i od Ondřeje Kúdely. „Je velice nepříjemné, co se děje. Všichni se o nás starají a dělají vše pro to, abychom měli komfort. My zároveň děláme vše pro to, abychom se nenakazili, ale je vidět, že se to dá jen těžko ovlivnit,“ řekl. „Chybělo nám pár hráčů kvůli tomu. Chtěli jsme zápas ve Skotsku zvládnout, takže převládá určitě zklamání,“ zakončil.