Čerstvě sedmdesátiletý Arséne Wenger promluvil o své budoucnosti

Foto: metro.co.uk

Francouzský fotbalový trenér Arséne Wenger se nedávno zařadil do klubu prominentních sedmdesátníků. Stalo se tak ovšem ve chvíli, kdy jsou jeho další profesní kroky poměrně nejisté. Fanouškům po celém světě je jistě dobře známé, že na lavičce londýnského Arsenalu už nepůsobí déle než jeden rok. Předtím ovšem byla jeho role v týmu po dlouhých dvaadvacet sezón naprosto neotřesitelná. Málokdo si ve světě sportu vybudoval tak silnou pozici na jednom místě. Ačkoli je Wenger momentálně rád, že má od fotbalu odstup, netají se přáním navrátit se zpět na výsluní. Kam by mohl zamířit?

Arséne Wenger je i před pokročilý věk stále aktivní

Čerstvý sedmdesátník si vysoký věk prostě nehodlá přiznat. I přesto, že většina jeho vrstevníků už veškeré snažení o aktivní způsob života dávno vzdala, on i nadále jezdí na kole a samozřejmě také sleduje fotbal, i když v současnosti jen z pohledu běžného diváka. Je to tak, jeho mise v Arsenalu definitivně skončila už v roce 2017 a od té doby se do dalšího angažmá nijak zvlášť nehrne. V médiích se v průběhu posledních sedmnácti měsíců začaly objevovat spekulace, že by se mohl ujmout Bayernu Mnichov či tápajícího AC Milán, jenže žádná z těchto slov se dosud nepotvrdila.

Wenger za onu dobu, co je bez práce, na Emirates Stadium ještě nevkročil. Zřejmě jsou pro něj vzpomínky a křivda až příliš bolestivé. Možná i proto si dokonce ještě stále užívá důchodového věku mimo fotbalové prostředí. Teď už ale prohlašuje, že pauza na jeho vkus byla už dost dlouhá a v lednu by se rád znovu vrátil na scénu. Viceprezident Arsenalu David Dein míní, že Wenger do starého železa ještě rozhodně nepatří:

„Fotbalu může Arséne Wenger ještě stále hodně nabídnout. Je proto nemyslitelné, aby už zůstal navždy mimo veškeré dění. A na sedmdesátníka je navíc neuvěřitelně vitální. Tahle nucená pauza mu vrátila zpět energii a chuť dosahovat úspěchů.“

Co bude s Wengerem dál?

Arséne Wenger má prý aktuálně na stole jednu poměrně lákavou nabídku. Charismatický kouč s obrovskými zkušenostmi by prý mohl začít pracovat jako technický ředitel FIFA, kde se po odchodu Marca van Berstena uvolnilo místo. Sám rodák ze Štrasburgu uvedl, že je to jedna z nejpravděpodobnějších variant. Zároveň ale dodal, že nesnáší papírování a na této pozici by se mu musel věnovat opravdu intenzivně.

Dále se také hodně mluví o případném angažmá ve slavném Paris-Saint Germain, které řídí majitel Násir Chelajfí, Wengerův dlouholetý kamarád. Wenger by v klubu mohl přijmout roli sportovního manažera, jehož hlavní činností je dohled nad přestupy. Tato varianta je sice o něco méně pravděpodobná, nicméně by kouče uspokojila asi nejvíce. Jak totiž sám říká:

„Když se ráno vzbudím, myslím v podstatě jen na to, jestli večer v televizi nepoběží nějaký zajímavý zápas. Pokud ano, můj den je v pořádku.“

Foto: metro.co.uk