Černá sobota pro slovenský fotbal, zemřel sedmnáctiletý talent

Slovenský fotbalový svaz na svých oficiálních stránkách oznámil zdrcující zprávu. Po pádu ze sedmého podlaží zemřel teprve sedmnáctiletý Adrián Sivoň, jehož kariéra byla teprve v začátcích a mnozí mu prorokovali zářnou budoucnost. Pravidelně totiž nastupoval jak na klubové scéně v barvách MFK Rožumberok, tak za reprezentační výběr do osmnácti let. Ačkoli lékaři provedli všechno, co bylo v jejich silách, mladíka se bohužel nepodařilo zachránit.

Policie již vyloučila cizí zavinění

V sobotu krátce před polednem zachvátila celé Slovensko strašlivá zpráva. Mládežnický reprezentant a také člen kádru MFK Rožumberok Adrián Sivoň zemřel po pádu ze sedmého podlaží, přičemž policie již za několik hodin poté vyloučila jakékoli cizí zavinění. Stále ovšem není jisté, z jakých důvodů mladý, sedmnáctiletý život nadobro vyhasl. Jednalo se snad o nešťastnou souhru náhod nebo snad o problém hlubšího charakteru? Vyšetřování by mělo tyto otazníky v brzké době objasnit.

Pád ze sedmého poschodí zavinil řadu závažných zranění včetně proražené pánve či propíchnuté plíce. Na místo nehody byl okamžitě přivolán lékařský tým, které nadějného fotbalistu v kritickém stavu převezl do Ústřední vojenské nemocnice. Tam se doktoři snažili ze všech sil udržet chlapce při životě, jejich snaha ale bohužel vyšla vniveč.

Trenér slovenské fotbalové osmnáctky Stanislav Macek neskrýval překvapení a smutek – dva pocity, které se v něm bezprostředně po zjištění tragické zprávy mísily. Slovenským novinářům sdělil:

„Promiňte, ale velmi těžko se mi v tuhle chvíli hledají slova, je to zdrcující zpráva. Naposled jsme byli spolu na srazu a poté na dvou utkáních v Rumunsku. Byl to talentovaný fotbalista, život měl teprve před sebou. Pro nejbližší výjezd do Černé Hory byl mezi náhradníky. Počítal jsem s ním na jaře pro náš národní tým. Nic z toho se ovšem už nikdy nestane.“

Adrián Sivoň a jeho fotbalové kroky

Adrián Sivoň se narodil třetího ledna 2003 a už jako malý kluk se zamiloval do fotbalu. Běhání za kulatým nesmyslem se rozhodl věnovat profesionálně. Dostal se do hledáčku klubu MFK Rožumberok, který jej zařadil do svých mládežnických výběrů. Odtud se dokonce probojoval do A týmu, kde toho ovšem příliš odehrát nestihl. Trenér klubu rovněž vyjádřil své politování nad tragédií, která zasáhla jeho i celou kabinu:

„Kluci v kabině nebyli schopni nastoupit do zápasu, protože jsou to kamarádi, spolužáci, takže jsme se dohodli se soupeřem i s vedením na odložení. Co se mohlo stát, opravdu nemáme ponětí. Včera na tréninku působil spokojeně a vyrovnaně, trenér ho pochválil, byl zařazen do základní 11.“