Čelůstka před Chorvatskem promluvil o atmosféře, Modrićovi i životu v bublině

                   

„Musíme mít kuráž, máme to i v písničce na EURO,“ burcuje před zítřejším klání proti Chorvatsku stoper českého národního týmu Ondřej Čelůstka, podle kterého bude zásadní navázat na úspěch se Skotskem a uhlídat největší hvězdu soupeře Luku Modriće.
Ondřej Čelůstka, kterého před turnajem trápily zdravotní problémy, dopomohl v úvodním utkání proti Skotsku k udržení čistého konta. Utkání proti Chorvatsku však bude podle jednatřicetiletého stopera rozdílné. „Chorvati jsou větší hračičky, techničtěji založení. V tom bude rozdíl oproti Skotsku. Nemyslím, že budou hrát tolik dlouhých míčů, ale budou tvořit hru více odzadu. S tím musíme počítat,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zásadní podle stopera pražské Sparty bude i uhlídat největší hvězdu Chorvatska, záložníka Realu Madrid Luku Modriće. „Je to určitě mozek jejich hry, bude si brát jistě spoustu míčů a snažit se odpoutat od našich hráčů. Viděli jsme ale i ostatní ofenzivní hráče na videu. Všichni jsou na velice vysoké úrovni a budeme muset všechny kvalitně dostupovat, mít co nejmenší hřiště a zodpovědně bránit,“ pokračuje.

„Pokud navážeme na výkon proti Skotům, tak máme šanci uspět i proti Chorvatům,“ věří a kvituje aktuální náladu v kabině kouče Jaroslava Šilhavého. „Vždy se hodně nálada odvíjí od posledního zápasu. Nyní je to samozřejmě ještě lepší než po Albánii. Je to navíc další pozitivní motivace do dalších zápasů. Nesmíme to zakřiknout, ulítnout. Naopak musíme pokračovat v tom, co jsme odehráli se Skotskem a třeba se ještě zlepšit a posunout to na vyšší úroveň,“ doufá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyjádřil se i k letošnímu formátu evropského šampionátu, kvůli němuž česká reprezentace odlétá na utkání z pražské protikoronavirové bubliny. „Není to jednoduché, ale je to takhle zkrátka nastavené. S kluky se o tom bavíme, asi bychom si formát turnaje představovali jinak. Paradoxně jsme v Praze, máme rodiny na dosah, ale nemůžeme za nimi. Je to těžké, ale asi to tak má být,“ prohlásil.

Musíme to zvládnout, jsme tu kvůli fotbalu, tak řešíme hlavně fotbal a dobré výsledky pro českou reprezentaci,“ míní. „Mít basecamp v Edinburghu, tak by to určitě zrychlilo pár věcí, třeba co se týče regenerace. Na druhou stranu máme domluvené vlastní komfortní letadlo, takže na cesty máme zařízené vše tak, jak by mělo být. Jak jsem řekl, zkrátka to takhle je nastavené, tak se tomu musíme přizpůsobit,“ zakončil.

zdroj: FAČR, transfermarkt.com, goal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 138 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?