Čeká Viktorii Plzeň zemětřesení? Na propad příjmů budeme muset reagovat, ví majitel Šádek

                   

Viktoria Plzeň v uplynulé dekádě k nejlepším českým mužstvům. Získala pět mistrovských titulů a třikrát se probojovala až do hlavní fáze evropských pohárů.

S těmito příjmy však klub nadále nemůže počítat, klub jej poškozuje i současná pandemická situace. Podle nového majitele klubu a generálního ředitele v jedné osobě Adolfa Šádka tak bude potřeba hledání nových strategických partnerů i návrat zpět do užší české špičky.

„Jedenáct let jsme společně klub budovali, byli jsme partnery při jeho řízení,“ prohlásil Šádek poté, co převzal klub od olomouckého podnikatele Tomáše Paclíka. „Já sám jsem v klubu ještě o téměř tři roky déle, proto jsem cítil i jakousi povinnost postarat se v tuto chvíli o jeho další budoucnost. Nyní je mým cílem, abychom jako klub dobře fungovali i v této době, která je zcela zásadně ovlivněna covidem a je velmi složitá nejen pro všechny kluby, ale i celou společnost,“ přiznal pro klubový web.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Razantní snížení příjmů vinou koronaviru zasáhlo i západočeskou metropoli. „Pokud se zaměřím na fotbal, konkrétně na náš klub, přišli jsme o významnou část příjmů – ze vstupného, prodeje merchandisingu a dalších věcí spojených s tím, že fanoušci prostě nemohou na stadion. A co nelze úplně vyčíslit, to je to, že nám chybí přímý kontakt s fanouškem. Podpora přímo na stadionu, partnerské akce, autogramiády, besedy, setkávání se. To vše nám strašně moc chybí,“ dodává Šádek pro fcviktoria.cz.

„Samozřejmě na propad příjmů budeme muset reagovat. I já se nyní ještě intenzivněji zabývám ekonomickou stabilitou klubu. Jednou z možných cest, jak zajistit nejen udržitelnost aktuálního nastavení, ale i další rozvoj celého klubu, je i nalezení případného strategického partnera,“ míní pro klubový web Šádek, který však jedním dechem dodává, že spolupráce s těmi stávajícími pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Podle Šádka zároveň nastává čas, kdy značně Viktoria Plzeň více využívat své odchovance, kteří dostanou prostor i v prvním týmu. „Nastal čas, kdy se mladí hráči z naší mládeže začínají ukazovat v dospělém fotbale. Ať už je to v našem áčku, jiných ligových klubech na hostování, či například v reprezentačních výběrech,“ ví Šádek. Právě západočeské klenoty jako Pavel Šulc, Dominik Janošek nebo Pavel Bucha by tak měli být vhodným směrem.

„Cesta práce s mládeží je správná a budeme se ji náležitě věnovat i nadále,“ doplňuje Šádek pro klubový web. Viktoria se však aktuálně musí potýkat s koronavirem i herně, svěřenci kouče Adiána Guľy by se tento týden měli sejít poprvé od nařízené dvoutýdenní karantény. Aktuálně šestý tým tabulky, který ztrácí na pohárové příčky šest bodů, čekají totiž po reprezentační pauze duely s Českými Budějovicemi, Slovanem Liberec nebo Karvinou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Zpropadené koloběžky dostanou na českých silnicích vyhrazené koridory. Co to znamená pro řidiče aut
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů