Čeká nás poslední kolo Bundesligy. Na co se těšit?

                   

Byla to sezona plná komplikací, ale nakonec se ji podaří dohrát. Německou Bundesligu dnes čeká poslední kolo, a i když už je o titulu rozhodnuto, stále bude o co hrát.

Hraje se hlavně o poháry

Mistr je už delší dobu jistý, je to gigant Bayern Mnichov. Stejně tak je jasno o tom, kdo sestupuje. Naději už nemá Paderborn, jenž je beznadějně poslední. Naopak do baráže s druholigovými celky míří Brémy a Dusseldorf. Na tom se už dnes nic nezmění.

Zajímavější je to na poli evropských pohárů. Bayern má jako mistr ligy jasný postup do skupinové fáze Ligy mistrů, stejně jako druhý Dortmund. Hned po něm ale následuje smečka tří týmů, která ještě nemá hotovo.

izdroj: transfermarkt.com

Kdo s koho

Nejlepší výchozí pozici má RB Lipsko. Týmu, ve kterém hraje i Patrik Schick, stačí bod, aby si zajistil milionářskou soutěž. Dnes hraje na půdě patnáctého Augsburgu. A rázem zbývá jenom jedno místo. O to bude na dálku bojovat Monchengladbach (doma s Herthou) s Leverkusenem (doma s Mohučí). Gladbach má náskok jeden bod, což znamená, že mu stejně jako Lipsku stačí bod.

V klidných vodách plave také Wolfsburg s Hoffenheimem. V dnešním kole budou bojovat jenom o to, kdo půjde do Evropské ligy přímo, a kdo z předkola. Bude to zajímavý souboj, jelikož oba týmy mají stejně bodů a stejně těžké soupeře. Vlci doma přivítají mistra, Hoffenheim zajíždí do Dortmundu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články