Cavani použil na Instagramu rasistické oslovení, hrozí mu u zápasový distanc

Proti Southamptonu zařídil dvěma góly cenné vítězství, přesto ho čekají nepříjemnosti. Útočník Manchesteru United Edinson Cavani totiž na svém Instagramu poděkoval pod svým příspěvkem jednomu ze svých fanoušků slovy „gracias negrito“ (v překladu děkuji černoušku) a hrozí mu až zápasový distanc. Za stejný výraz před lety pykal i tehdejší útočník Liverpoolu Luis Suárez, který si vysloužil několikazápasovou stopku.

Přišel, viděl, rozhodl. Tak by se dalo popsat vystoupení Edinsona Cavaniho v utkání proti Southamptonu. Manchester United po poločase prohrával o dvě branky, po poločase však zářil a zařídil vedení. Nejprve asistoval Brunu Fernandesovi, pak sám skóroval a v nastavení rozhodl o konečné výhře 3:2.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Radost ze skvělého výkonu mu však může v následujících dnech překazit anglická fotbalová asociace. Na chválu jednoho z fanoušků reagoval slovy „gracias negrito“ (v překladu děkuji, černoušku), která mohou být brána jako rasistická. Právě za tento výraz musel před lety pykat i Luis Suárez, který takto oslovil obránce tmavé pleti Patrice Evru – a fotbalová asociace mu vyměrila osmizápasový distanc.

„Zpráva, kterou jsem odpovídal na komentář po nedělním utkání byla jen pozdravem mému příteli a poděkování za gratulaci. Poslední věc, kterou bych chtěl, je někoho urazit. Jsem proti rasismu, zprávu jsem smazal ihned poté, co mi bylo vysvětleno, že to může být interpretováno jiným způsobem. Rád bych se za to hluboce omluvil,“ uvedl Cavani.

Trest ho však pravděpodobně nemine. Podobný distanc si naposledy vysloužil i křídelník Manchesteru City Bernardo Silva, který přirovnal svého spoluhráče tmavé pleti Benjamina Mendyho k čokoládové figurce. FA mu udělila pokutu v nezveřejněné výši a stopku na jedno utkání za závažné porušení pravidel na sociálních sítích.