Casillas členem realizačního týmu Porta, znamená to konec jeho bohaté sportovní kariéry?

i Foto: skysports.com
                   

Všichni určitě ještě máte v živé paměti den, kdy celý svět obletěla zpráva o infarktu legendárního brankáře Ikera Casillase, který jej prodělal během tréninku portugalského Porta FC, v jehož službách působí poslední čtyři roky poté, co o něj v milovaném Realu Madrid přestal býti zájem. Ačkoli se brankář bezprostředně po incidentu pochlubil fotografií z nemocnice, na které fanoušky ujistil, že se odejít do „věčných lovišť“ ještě nechystá, jeho návrat na fotbalové trávníky je zatím pořád v nedohlednu. Mnozí o něm dokonce od začátku silně pochybují, k čemuž jim momentálně přispívá i skutečnost, že Casillas přijal roli v realizačním týmu mládeže svého současného zaměstnavatele. Znamená to snad definitivní tečku za aktivními roky na hřišti?

Casillas svůj konec nepotvrdil, ani nevyvrátil

Krátce po infarktu sedmatřicetiletého Ikera Casillase se v médiích objevily zprávy, že se někdejší reprezentant Španělska do branky již nikdy nevrátí. On však všem pochybovačům poslal poměrně jasný vzkaz, že končit bude, až to on sám uzná za vhodné a rozhodně se nebude řídit jejich nepodloženými spekulacemi. V posledních dnech to ovšem vypadá, že možná nakonec měli přeci jen pravdu. Rodák z Móstoles totiž přijal nabídku Porta, aby se jako součást trenérského týmu staral o tamní, portugalskou mládež.

Ačkoli pětinásobný vítěz Priméra Division, trojnásobný ukořistitel poháru Ligy Mistrů, mistr světa a také dvojnásobný mistr Evropy zatím říká, že bude funkci vykonávat pouze po dobu své rekonvalescence, moc lidí mu už naději k návratu nedává. Sám Casillas nedávno pronesl:

„Budu dělat něco jiného než dosud, kdy jsem byl na trávníku. Budu spojka mezi týmem a vedením klubu. Když se mi to stalo, tak mi trenér říkal, že chce, abych zůstal u týmu a staral se především o mladé hráče. Vynasnažím se jim pomoci.“

To rozhodně nezní jako slova někoho, kdo by se v brzké době chystal opět nazout kopačky a prohánět se v brankovišti, co říkáte?

Přípravu s mužstvem sice zahájit, jenže…

Iker Casillas je momentálně zapsaný mezi hráči Porta, kteří oficiálně zahájili přípravu. Jenže v jeho případě se o žádném náročném tréninkovém procesu hovořit nedá. Na trávníku se po květnovém infarktu ještě neobjevil, což napovídá, že vyhlídky nejsou příliš pozitivní. Na tréninky dochází oděn pouze v běžném, civilním oblečení a sleduje ostatní, sám se ovšem mezi ně příliš nežene. Pokud by se pětkrát zvolený nejlepší brankář světa přeci jen rozhodl hledat nové výzvy coby trenér, fanoušci by si jistě přáli alespoň jedno poslední, rozlučkové utkání, kde by naposledy mohli spatřit svého dlouholetého idola, který v minulé dekádě pobláznil svými neskutečnými zákroky v podstatě celý svět.

Casillas je navíc také španělským rekordmanem, v reprezentačním dresu nastoupil k 167 soutěžním duelům. V této disciplíně jen zatím nikdo nepřekonal a zřejmě ještě dlouhou dobu nepřekoná. Přeci jen – takoví brankáři jako on se nerodí každý den!

Foto: skysports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články