Bývalý stoper Liverpoolu míří na Slovensko. Nikdy tu nebyl takový hráč, pochvaluje si trenér

Velký návrat zažívá slovenská nejvyšší soutěž. Po sedmnácti letech se do ni vrací dlouholetý reprezentační kapitán a bývalý hráč Liverpoolu nebo Zenitu Petrohrad Martin Škrtel. Šestatřicetiletý obránce podepsal roční smlouvu se Spartakem Trnava.

i Zdroj fotografie: FC Spartak Trnava
                   

Legendární slovenský stoper, který má na svém kontě více než stovku reprezentačních startů, bojoval od ledna se zraněním šlachy. V létě mu turecký İstanbul Başakşehir nenabídnul prodloužení smlouvy a Škrtel se tak rozhodl pro návrat domů. „Jsme rádi, že nás posílí takto kvalitní hráč. V Trnavě trénovala řada kvalitních fotbalistů, ale nikdy tu nebyl hráč s takovou historií,” prohlásil pro klubový web trenér klubu Martin Gašparík.

„Martin si vybral klub, jehož fanouškem byl odmalička. Je to trošku jiný klub než ostatní, zápasy Trnavy mají vždy emoce a jiskru. Myslím, že si vybral nejlepší klub na slovensku s nejlepšími fanoušky a náš dres mu neskutečně sekne. Věříme, že nám pomůže nejen na hřišti, ale i v kabině. Cíle však zůstávají, chceme bojovat o pohárovou Evropu,” pokračuje Gašparík, jehož svěřenci jsou na průběžném druhém místě slovenské ligy.

iZdroj fotografie: Reuters

Škrtel, který dříve působil v Zenitu Petrohrad nebo anglickém Liverpoolu, bude nápomocný právě trenérovi Gašparíkovi. „Kdo by nechtěl Martinovy zkušenosti? Určitě i já budu mít různé otázky, protože jej trénovali skvělí trenéři a určitě si rád rozšířím vědomosti a získám povědomí o dalších možných variantách. Jinak bude náš vztah fungovat stejně jako u ostatních hráčů,” pokračuje.

Přesto rodák z Handlové nebude nosit na své paži kapitánskou pásku, ta totiž historicky náleží odchovancům trnavského klubu. „Pokud by měl mít písku hráč s nejlepší historií, tak by patřila jednoznačně Škrtelovi. V Trnavě je to však momentálně tak, že pásku nosí Trnavčan a věřím, že Martin s tím nebude mít žádný problém,” dodal devětatřicetiletý trenér, který na lavičce Spartaku působí od ledna letošního roku.

Škrtel odehrál za Liverpool napříč soutěžemi více než tři stovky utkání, výraznou stopu zanechal i v turecké Super Lig. V té odehrál za Fenerbahce a Istanbul basaksehir 109 utkání a dopomohl i k zisku mistrovského titulu pro druhý jmenovaný celek.

zdroj: fcspartaktrnava.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články