Byla to bolest, kterou jsem ještě necítil, popisuje reprezentant Kopic své zranění. Kdy očekává návrat?

                   

82 dní. Tolik času uplynulo od posledního utkání plzeňského křídelníka Jana Kopice, který se od prosincového zranění v utkání z Karvinou, pomalu dostává do formy. Několikanásobný reprezentant, jemuž prasknul mu totiž vnitřní postranní vaz pravého kolena, přiznal, že poslední dva měsíce pro něj byly nejdelší v uplynulé kariéře. „Jsem v zátěži, posiluji, dělám dřepy, běhám a koleno neotýká, nebolí. Zatím to vypadá hodně dobře,“ promluvil o svém stavu pro fcviktoria.cz.

„Už na hřišti jsem poznal, že to asi nebude jenom na týden. Byla to bolest, kterou jsem ještě necítil. Ten večer jsem šel ještě na rezonanci, kdy mě potěšila alespoň zpráva, že jde pouze o postranní vaz a všechno okolo bylo v pořádku. Doktor říkal, že to ještě vypadá dobře, takže jsem byl rád alespoň za tohle,“ prohlásil bývalý hráč Jablonce nebo Vysočiny Jihlava pro fcviktoria.cz.

iZdroj fotografie: Reuters
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)
Dva roky. Tak dlouho si Viktoria Plzeň nezahrála evropské poháry – i přesto, že právě odměny z nich patří mezi zásadní příjmy klubu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pro Kopice šlo o vůbec první vážnější zranění v kariéře. „Takhle dlouho jsem bez balonu nebyl od doby, co jsem začal hrát fotbal jako malý kluk. Je to strašné, když z toho člověk vypadne. Člověku se i ty dva měsíce zdají jako hrozně dlouhá doba,“ dodal pro klubový web. „Jsem dva a půl měsíce po operaci, takže hlavně běhám. Můžu dělat víceméně všechno, akorát jsem ještě nebyl na hřišti s míčem. Cítím se dobře. Teď bude záležet na tom koleni, jestli mi dovolí, abych se začal chystat s týmem,“ míní.

Své spoluhráče, kteří z posledních šesti utkání prohráli pouze jednou, a jsou aktuálně na šesté pozici tak musí sledovat jen z tribuny. „Radši bych na tom hřišti byl sám. Ale nedá se nic dělat, aspoň klukům fandím a prožívám to s nima. Na druhou stranu věřím, že bych do toho mohl brzy naskočit, takže to teď nechci nějak uspěchat. Když už jsem podstoupil celou rehabilitaci, tak musím vydržet posledních pár týdnů a budu zpátky,“ uvedl pro fcviktoria.cz.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Zda stihne závěrečné kola nejvyšší soutěže však zůstává otazníkem. Podle vyjádření fyzioterapeutů bude muset ještě počkat a nabírat sílu a stabilitu do zraněné oblasti. Jeho nominace na Mistrovství Evropy, které by se mělo hrát v létě, však nemusí být uzavřenou záležitostí. Plzeňskou Viktorii čeká v aktuálním ročníku ještě čtrnáct utkání, na čtvrté místo, zajišťující pohárové příčky, aktuálně ztrácí pět bodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní