Byl jsem naštvaný a smutný, přiznává po zranění navrátilec do sestavy Slovácka Jan Kliment

(zdroj: vfb.de)

Uplynulo pět let od mistrovství Evropy do 21 let, ve kterém zářil a vysloužil si přestup až do německého Stuttgartu. Slibnou kariéru jihlavského odchovance Jana Klimenta však zabrzdila zranění a od ledna se snaží o restart kariéry na Slovácku. I tam ho však ze hry vyřadilo zraněné koleno. „Samozřejmě jsem byl naštvaný a smutný, že nemohu hrát, ale nemohl jsem s tím nic dělat. Bohužel zranění k fotbalu patří a byla by blbost, kdybych šel přes bolest a třeba si v nejhorším případě ukončil kariéru,“ přiznal Kliment.

Slovácko v lednu o Klimenta hodně stálo, ten kvůli působení v Uherském Hradišti dokonce odmítnul i lukrativnější nabídku. „Mohl jsem jít i do Holandska. Byla to taky nejvyšší soutěž. Jenže klub, který mě chtěl, hraje i mistrovské zápasy na umělé trávě. To by nebylo pro moje koleno dobré,“ uvedl tehdy pro sport.cz. Taky jsem cítil, že o mě Slovácko hodně stojí. Manažer Šumulikoski za mnou přijel na kafe dokonce až na Vysočinu. A volal mi i trenér Svědík,“ pokračoval. Teď se díky uzdravenému kolenu může spolupráce konečně rozběhnout naplno.

(zdroj: fcslovacko.cz)

Šestadvacetiletému útočníkovi rozhodně chuť hrát nechybí. Přípravu začal ještě dříve, než zbytek A-mužstva a na nadcházející sezónu se těší. „Teď je všechno v pohodě a snad to tak bude i při větší zátěži, ale nyní se cítím dobře. Už jsem týden trénoval s juniorkou, abych začal pozvolna a tělo hned na začátku zbytečně nepřetěžoval,“ řekl pro klubový web. „Hlavní je, aby to drželo. Nechci, aby to bylo jako poslední půlrok,“ dodává útočník, který od svého příchodu na Stadion Miroslava Valenty odehrál jen 105 minut.

„Těch minut jsem vinou zranění odehrál opravdu málo,“ ví. Stihl však nastoupit do posledního utkání Slovácka, které bojovalo v play-off o Evropské poháry. „V posledním zápase na půdě Bohemians jsem mohl pomoci týmu k postupu do finále skupiny o evropské poháry, ale bohužel gólman mou střelu vytěsnil jen na břevno,“ vzpomíná na šanci.

„Na začátku přípravy je každý natěšený a po dvou týdnech kondičního běhání nás to všechny zase přejde,“ směje se šestadvacetiletý útočník, který si mimo Stuttgart zahrál i za dánské Bröndby. „Chuť samozřejmě mám. Chci být dobře připravený, opět hrávat zápasy a podávat takové výkony, které by pomohly Slovácku,“ dodává.