BVB začíná posilovat. Na cestě je i anglický supertalent - SportyŽivě

BVB začíná posilovat. Na cestě je i anglický supertalent

                   

Letošní bundesligová sezona vypadala pro Borussii Dortmund opravdu slibně. Bayern až do zimy kolísal, ale i přes slabý start nakonec slaví osmý titul v řadě. V Dortmundu tak nelení a na cestě do klubu je spolehlivý bek z PSG či šestnáctiletý Angličan.
Meunier odmítl Paříž

První posilou pro Borussii je belgický krajní obránce Thomas Meunier. Ten odmítl krátkodobou smlouvu od PSG, která by ho zavazovala k pomoci Pařížanům v letní verzi Ligy mistrů. Místo toho se má upsat Dortmundu na čtyři roky.

Všechno by mělo být oficiální až na začátku července, jelikož Meunierova smlouva končí až posledním červnem. Pikantní na tomto přestupu je kromě toho, že Belgičan odmítl mimo jiné Tottenham, i to, že právě PSG na jaro stihlo vyřadit Dortmund, kam se nyní Belgičan postěhuje.


iZdroj fotografie: dailymail.co.uk

Zázrak z Birminghamu

Slavit mohou ve Vestfálsku také ze zisku Jude Bellinghama. Jedná se o šestnáctiletého Angličana (17 mu bude 29. června), jenž je považován za jednoho z nejzářivějších vycházejících talentů. O jeho kvalitách vypovídá například rekord, který drží. Loni v srpnu se totiž stal nejmladším hráčem, co kdy za Birmingham nastoupil. Bylo mu 16 let a 38 dní.

Bilo se o něj hned několik klubů, eminentní zájem měl třeba Manchester United. Nakonec ale zvítězil německý klub, jenž má zaplatit částku blížící se k 25 milionům eur.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje