Burnley nečekaně dobylo Anfield Road. Je to moje vina, prohlásil kouč Liverpoolu Klopp

Jurgen Klopp po utkání v Southamptonu.(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Ještě před měsícem byli doslova k neporažení a fanoušci se mohli těšit na boj o obhajobu mistrovského titulu. Hrůzná série Liverpoolu, který již pět zápasů v řadě nevyhrál, však celou situaci obrací. A podle bývalého obránce Liverpoolu Jamieho Carraghera by se neměl klub strachovat o obhajobu titulu, ale i o působení v nejlepší čtyřce. „Titul se vytrácí,“ prohlásil pro Sky Sports po prohře 0:1 s Burnley.

To dobylo Anfield Road vůbec poprvé v historii, jediný gól utkání vstřelil osm minut před koncem z penalty Ashley Barnes. „Prohráli jsme zápas, což je pro nás skoro nemožné, ale stalo se to. Je to moje vina. Je moje práce zjistit, aby chlapci měli ty správné pocity a sebevědomí. To nefungovalo. Měli jsme balón, vytvářeli si řadu šancí a nějaké situace, to je správně, ale naše finální rozhodování nefunguje,“ prohlásil kouč Jurgen Klopp.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Totéž jsem říkal minulý týden. Když něco nefunguje, musíte se snažit víc tvrdě, déle, častěji a dělat ty správná rozhodnutí. To se dneska nestalo. Je to vždycky moje vina. Pokud objasním, které formace a pohyby mají smysl, abychom překonali soupeře, ale my to neděláme, pak to musím vysvětlovat důrazněji. Není to tak, že bychom nechtěli hrát. Ale je prostě náročné postavit se těmto vysokým blokům,“ dodává.

„Pomohlo by nám dát první gól, ale nedali jsme ho. To by změnilo soupeře, po gólu obvykle opadne jejich sebevědomí. Z tohohle zápasu se můžeme jen poučit pro ten příští. Není to tak, že hráči by neměli schopnosti na to vyhrávat. Problémem je naše rozhodování. Pokud budeme dávat góly v důležitých momentech, všechno se změní. Ale to se nyní neděje,“ doplnil německý stratég.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Podle bývalého obránce Jamieho Carraghera je však pozdě a šance klubu, který aktuálně na čelo ztrácí šest bodů, jsou mizivé. „Titul se vytrácí. Teď to již bude velmi náročné. Je tam šestibodová propast na prvního, stále je to hratelné, ale zdaleka ne ve formě, v jaké jsou a se zápasy, které je v nadcházejících měsících čekají,“ prohlásil pro televizní stanici Sky Sports.

„Měli by se začít strachovat o udržení v nejlepší čtyřce než o mistrovský titul. Potřebují se dostat zpět k vyhrávání zápasů, skórování důležitých branek a stavění na pevné defenzivě, která je dovedla k titulu. Hrajou tak bídně, že nemůžu uvěřit, že jen před několika týdny porazili 7:0 Crystal Palace,“ dodal. Liverpool má před sebou náročný los, v následujících pěti kolech se utká jak s Tottenhamem Hotspurs, tak s Manchesterem City i Leicesterem. Již v neděli je však čeká další fáze FA Cupu s proti Manchesteru United.