Budoucnost Lionela Messiho v zámoří? Majitel Beckhamova klubu nastínil své plány

Zdroj fotografie: Reuters

Za Barcelonu nastřílel již více než sedm set branek a bezpochyby patří mezi nejlepší hráče uplynulé dekády. Přesto třiatřicetiletý útočník Lionel Messi netuší, za jaké mužstvo bude v následujících dnech a týdnech nastupovat. Spekuluje se jak o jeho setrvání, tak možném přestupu do Anglie, Francie nebo zámoří.

Paris Saint-Germain, Manchester City nebo Barcelona. Podle sázkových kanceláří tři možné nejpravděpodobnější působiště argentinského kanonýra Lionela Messiho v nadcházejícím ročníku. Šestinásobnému držiteli Zlatého míče zanedlouho končí smlouva a novou stále nepodepsal, jako volný hráč se tak může objevit prakticky v kterémkoli dresu.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Dlouhodobý zájem o služby čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů však nemají jen evropští giganti, ale i ambiciózní projekt pětice podnikatelů v čele s Jorgem Masem a bývalým anglickým reprezentantem Davidem Beckhamem. Mužstvo Inter Miami, které je v současnosti na jedenácté pozici východní konference Major League Soccer má hvězdy jak na lavičce, tak v kádru, a právě Messi by mohl být vhodným doplněním.

Před letošní sezóny do Miami zamířil útočník Juventusu Gonzalo Higuaín spolu s francouzským reprezentantem Blaise Matuidim. Pod koučem Philem Nevillem působí i bývalý dlouholetý záložník Stoke Ryan Shawcross nebo mexický reprezentant Rodolfo Pizarro. Jak prozradil Mas americkému deníku Miami Herald, pro severoamerický klub by však nemělo jít o konečnou.

Zdroj fotografie: Reuters

David a já jsme pracovali velmi tvrdě na tom, abychom do Miami přivedli co nejlepší hráče a mohli aspirovat na vítězství a Lionel Messi je bezpochyby rozdílovým hráčem, pravděpodobně nejlepším hráčem všech dob,“ prohlásil na adresu třiatřicetiletého kanonýra, který působí v Barceloně celou svou kariéru.

Jsem velmi optimistický v myšlence, že Lionel Messi obleče dres Interu Miami, protože si myslím, že by to zakončilo jeho odkaz jako nejlepšího hráče naší generace a zároveň by to naplnilo ambice majitelů klubu vybudovat tým skutečně světové úrovně,“ dodal. Sám Messi zároveň před několika týdny pro španělský deník La Sexta prohlásil, že působení v severoamerické Major League Soccer ho láká.

Vždycky jsem říkal, že mám chuť okusit zkušenost života ve Spojených Státech, hrát tamní ligu a užívat si tamního života, ale jestli se to stane nebo ne, netuším,“ prohlásil pro La Sexta desetinásobný vítěz španělské La Ligy.

zdroj: miamiherald.com, as.com, goal.com