Budeme zvýhodňovat očkované fanoušky, prohlásil šéf Slavie Tvrdík

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia vstupuje do nové sezóny podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka plně očkovaná. Plné očkování již podstoupili všichni zaměstnanci a hráči z vyjímkou tří posil, které čekají na druhou dávku vakcíny. Tvrdík rovněž otevřeně přiznal, že klub bude zvýhodňovat očkované fanoušky na stadionu.

„Klub věnuje velkou pozornost očkování i epidemiologické situaci. Já mohu s radostí říct, že dnes máme očkovaný celý A-tým vyjma tří posil, které čekají na druhou dávku. Budeme vstupovat do sezóny a do předkol jako stoprocentně očkovaný fotbalový tým. Současně máme očkované i všechny zaměstnance v Edenu,“ prohlásil na tiskové konferenci Tvrdík.

K očkování vyzval i další kluby

Sešívaní představili i projekt Stadion bez koronaviru, který omezuje vstup do Edenu pro neočkované a netestované. „Je pro nás nesmírně důležité, abychom byly připraveni. Fotbal je naše práce a je pro nás důležité hrát a děláme pro to maximum,“ dodal Tvrdík a zároveň vyzval i ostatní kluby ke zvážení proočkování mužstev. K tomu již dříve přistoupila také například pražská Sparta.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„V situaci, kdy by klub nebyl očkován a hráči neměli protilátky a vyskytla by se varianta koronaviru delta, celý tým by skončil v čtrnáctidenní karanténě,“ dodal. Poděkoval i více než osmi tisícům permanentkářů, kterou prodloužili svou sezónní vstupenku. „Fotbal bez fanoušků není úplný, chceme je na stadionu. V současné době jednáme za jakých podmínek by bylo možné navýšit limit poloviny kapacity stadionu,“ pokračuje.

Cestou rozšíření kapacity stadionu by mohlo být právě i očkování. „Jako Slavie chceme podporovat očkování. Vidíme to jako cestu pro celou společnost, pro Slavii, pro fotbal. Máme před sebou evropské soutěže a přejeme si co nejvíce fanoušků na stadionu. Ta situace ukazuje, že po dvou dávkách vakcíny je ta ochrana výrazně vyšší než při samotestu a doložení čestného prohlášení, které dnes také připadá v úvahu,“ uvedl Tvrdík.

Kapacita sektorů pro očkované by mohla být vyšší, tvrdí

„Chceme fanoušky na stadionu, chceme aby byli chráněni oni i jejich okolí. Proto jednoznačně říkáme, že budeme zvýhodňovat očkované fanoušky. Ať z řad permanentkářů či nepermanentkářů, v případě, že dojde k této možnosti. Budeme očkované fanoušky zvýhodňovat jak finančně, tak nefinančně,“ přiznal šéf úřadujícího ligového mistra.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Chci všechny poprosit, aby očkování zvažovali, pokud ne kvůli sobě a svým rodinám, tak pro případ, že půjdou na stadion. Je to ta cesta a proto věřím, že brzo může dojít k tomu, že bude teoreticky v sektorech pro očkované povolen vyšší počet osob než v sektorech pro ostatní návštěvníky stadionu,“ zakončil.

Zdroj: Tisková konference SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články