Budeme zvýhodňovat očkované fanoušky, prohlásil šéf Slavie Tvrdík

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Slavia vstupuje do nové sezóny podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka plně očkovaná. Plné očkování již podstoupili všichni zaměstnanci a hráči z vyjímkou tří posil, které čekají na druhou dávku vakcíny. Tvrdík rovněž otevřeně přiznal, že klub bude zvýhodňovat očkované fanoušky na stadionu.
„Klub věnuje velkou pozornost očkování i epidemiologické situaci. Já mohu s radostí říct, že dnes máme očkovaný celý A-tým vyjma tří posil, které čekají na druhou dávku. Budeme vstupovat do sezóny a do předkol jako stoprocentně očkovaný fotbalový tým. Současně máme očkované i všechny zaměstnance v Edenu,“ prohlásil na tiskové konferenci Tvrdík.

K očkování vyzval i další kluby

Sešívaní představili i projekt Stadion bez koronaviru, který omezuje vstup do Edenu pro neočkované a netestované. „Je pro nás nesmírně důležité, abychom byly připraveni. Fotbal je naše práce a je pro nás důležité hrát a děláme pro to maximum,“ dodal Tvrdík a zároveň vyzval i ostatní kluby ke zvážení proočkování mužstev. K tomu již dříve přistoupila také například pražská Sparta.


iZdroj fotografie: Depositphotos

„V situaci, kdy by klub nebyl očkován a hráči neměli protilátky a vyskytla by se varianta koronaviru delta, celý tým by skončil v čtrnáctidenní karanténě,“ dodal. Poděkoval i více než osmi tisícům permanentkářů, kterou prodloužili svou sezónní vstupenku. „Fotbal bez fanoušků není úplný, chceme je na stadionu. V současné době jednáme za jakých podmínek by bylo možné navýšit limit poloviny kapacity stadionu,“ pokračuje.

Cestou rozšíření kapacity stadionu by mohlo být právě i očkování. „Jako Slavie chceme podporovat očkování. Vidíme to jako cestu pro celou společnost, pro Slavii, pro fotbal. Máme před sebou evropské soutěže a přejeme si co nejvíce fanoušků na stadionu. Ta situace ukazuje, že po dvou dávkách vakcíny je ta ochrana výrazně vyšší než při samotestu a doložení čestného prohlášení, které dnes také připadá v úvahu,“ uvedl Tvrdík.

Kapacita sektorů pro očkované by mohla být vyšší, tvrdí

„Chceme fanoušky na stadionu, chceme aby byli chráněni oni i jejich okolí. Proto jednoznačně říkáme, že budeme zvýhodňovat očkované fanoušky. Ať z řad permanentkářů či nepermanentkářů, v případě, že dojde k této možnosti. Budeme očkované fanoušky zvýhodňovat jak finančně, tak nefinančně,“ přiznal šéf úřadujícího ligového mistra.


iZdroj fotografie: Depositphotos

„Chci všechny poprosit, aby očkování zvažovali, pokud ne kvůli sobě a svým rodinám, tak pro případ, že půjdou na stadion. Je to ta cesta a proto věřím, že brzo může dojít k tomu, že bude teoreticky v sektorech pro očkované povolen vyšší počet osob než v sektorech pro ostatní návštěvníky stadionu,“ zakončil.

Zdroj: Tisková konference SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 186 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?