Bude se večer slavit titul v Edenu?

Oslava titulu Slavie v roce 2017 zdroj fotografie: hithit.com

Dnes večer může být rozhodnuto o titulu v české lize! V 20 hod začíná zápas mezi týmy SK SLAVIA PRAHA x FC VIKTORIA PLZEŇ. Pokud Slavie vyhraje, bude o titulu rozhodnuto!

Oslava titulu dnes večer?

V dnešním zápase má tým Slavie všechno ve svých rukách. Pokud se jí podaří porazit svého pronásledovatele z Plzně, tak bodová ztráta naroste na 9 bodů. Do konce skupiny o titul zbývají tři zápasy, takže pokud by teoreticky třikrát Slavie prohrála a Plzeň třikrát vyhrála, tak by měly oba týmy stejné počet bodů. V tomto případě by rozhodovalo postavení v základní části, ve které Slavie skončila na prvním místě, tudíž by Plzeň porazila.

Oslava titulu Slavie v roce 2017. Zdroj fotografie: hithit.com

Co když Plzeň vyhraje?

V případě vítězství Plzně by ztráta na vedoucí Slavii byly pouze 3 body, takže by se čekalo na další zaváhání Slavie. Navíc by se Slavie dostala pod určitý tlak a bylo by to pro ni složitější než pro Plzeň. Plzeň se pod novým trenérem Adriánem Guľou prezentuje velice kvalitní hrou, ale v zápasech se silnějšími soupeři se vytrácí.  Začátkem června se Plzeň střetla se Slavií a skončilo to pouze remízou 0:0.V MOL CUPU nestačila na rozjetou Spartu a prohrála 1:2.

Oslava hráčů FC Viktoria Plzeň. Zdroj fotografie: fmklh34.nsuqwio.com

Jaké má šance Slavie?

Trenér Jindřich Trpišovský si je dobře vědom o co se dneska bude hrát a určitě bude chtít o titulu rozhodnout již dnes. Po rozvolňování z důvodu koronaviru navíc může přijít do Edenu kolem 5 tis fanoušků a ti budou chtít také slavit titul na domácí půdě. ,,Dvanáctý hráč“ v podobě fanoušků jistě požene slávisty k touženému titulu, takže Plzeň to nebude mít v dnešním zápase vůbec jednoduché. Slavie Praha slavila tituly v letech 2008, 2009, 2017 a 2019. Obhajoba titulu v dnešním zápase bude v Edenu velice blízko.

Fanoušci týmu SK Slavia Praha. Zdroj fotografie youtube.com