Bude se Martin Dúbravka konečně stěhovat za lepším?

i Foto: themag.co.uk
                   

Většina evropských fotbalových soutěží ještě stále trpělivě spí „zimním“ spánkem a anglická Premiere League samozřejmě není výjimkou. Právě proto se kluby ještě snaží buďto přivést do svých řad zajímavé posily nebo naopak lukrativně zhodnotit své stávající fotbalisty. Například Newcastle United v brance již rok a půl zastupuje bývalý brankář Liberce či Sparty Martin Dúbravka. Rodák ze Slovenska si na Britských ostrovech udělal jméno takových rozměrů, že se nyní čím dál tím hovoří o jeho případném přesunu do kádru některého z evropských velkoklubů. Víte, které celky kolem třicetiletého šikuly krouží?

Arsenal FC

Zájem Kanonýrů je poměrně logický. Po odchodu Petra Čecha do hráčského důchodu vznikla na pozici gólmanské jedničky trhlina, kterou má sice zaplnit Bernd Leno, jenže o jeho kvalitách bychom mohli dlouze polemizovat. Mnozí příznivci Arsenalu se domnívají, že nebude adekvátní náhradou za českou legendu s helmou na hlavě, proto apelují na vedení klubu, aby přivedlo ještě jednoho potenciálního adepta na postavení mezi tři tyče. Právě Martin Dúbravka by mohl Čechovo místo zaujmout, na anglický klub takovýchto rozměrů je podle všeho dostatečně zralý. A navíc by se nemusel stěhovat příliš daleko.

Manchester United

Trápení United v minulé sezóně bylo všudypřítomné. Hráčům se nedařilo na domácí půdě ani v Evropě, na hřišti často působili bez zájmu a pohár trpělivosti tamních fanoušků definitivně přetekl v závěru sezóny, kdy historicky nejúspěšnější celek Premiere League ostudně prohrál a několika slabšími soupeři za sebou. Hodně se spekuluje o odchodu gólmana Davida de Gey, čemuž ale vystavila stopku nová a mnohem zajímavější smlouva, kterou mu vedení nabídlo. Slovenský čahoun se do Manchesteru nejspíš nepodívá. Je to obrovská škoda, protože právě tento přestup by mohl být pro Dúbravku skutečně zlomový.

Bayern Mnichov

Po Dúbravkovi podle zákulisních informací pokukuje také několikanásobný bundesligový mistr Bayern Mnichov. Tam sice roli jedničky dlouhá léta hájí Manuel Neuer, jenže nic netrvá věčně a i on bude jednou muset přenechat své pevné místo jiným. Současný brankář číslo dva Sven Ulreich se z Mnichova rozhodl odejít poté, co se mezi tři tyče podíval jen sporadicky. Bude mít právě Martin Dúbravka více štěstí a připraví německého reprezentanta a mistra světa o dlouho střeženou pozici?

Paris Saint-Germain

Nyní se dostáváme k největší novince, která v posledních dnech rozvířila kuloáry po celém světě. Jak je známo, tak Ital Gianluigi Buffon se těsně po skončení uplynulého ročníku vrátil zpátky do milovaného Juventusu, kde s ním i v jeho pokročilém věku stále počítají. V PSG se proto vytvořilo volné místo pro novou tvář. Jedničkou se sice podle všeho stane Alfons Areola, jenže místo na lavičce, z něhož může být cesta na trávník opravdu krátká, je stále volné.

Horkým kandidátem na tuto pozici by měl být právě Martin Dúbravka, jehož přestup dokonce začíná nabírat reálné rysy. Francouzský velkoklub je prý Newcastlu ochotný zaplatit klidně i deset milionů eur. Bude tato nabídka na betonový pilíř méně slavného United vedeného Rafaelem Benítézem stačit?

Foto: themag.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články