Bude plný dům, věří Matějů. Jak hodnotí výkony Nizozemska?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Vynucená změna v základní sestavě čeká kouče českého národního týmu Jaroslava Šilhavého. Kvůli dvěma žlutým kartám si v osmifinále turnaje nezahraje levý obránce Jan Bořil, kterého bude muset zastoupit pravděpodobně jeden z dvojice Pavel Kadeřábek – Aleš Matějů.

Devětadvacetiletý hráč bundesligového Hoffenheimu a pětadvacetiletý obránce italské Brescie však na evropském šampionátu neodehráli ani minutu. „V Itálii sice skončila soutěž dříve, ale já neměl v podstatě volno, furt jsem jel. To samé Pavel. Myslím, že ten, kdo nastoupí, do toho dá maximum. Věřím, že náhrada za Honzu Bořila může být adekvátní. Uvidíme, kdo dostane šanci,“ prohlásil na tiskové konferenci Matějů.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

„Je to osmifinále Eura, takže ten, kdo dostane přednost, bude chtít šanci chytit za pačesy. Věřím, že mu ostatní kluci třeba na začátku pomohou. Ale myslím si, že by to nebyl ani pro jednoho z nás problém. Já hrával zleva, pro mě to není nic nového,“ pokračuje bývalý obránce Viktorie Plzeň nebo Příbrami, který má s holandským fotbalem zkušenosti. V juniorském věku totiž působil v mládeži PSV Eidhoven.

„Osobně se s nikým z Holanďanů neznám. Potkal jsem se na hřišti s Depayem, který tam ještě hrával. Ale už je to dlouho, on byl starší. Jen jsme se potkali,“ vzpomíná Matějů, který před Nizozemskem varuje. „Samozřejmě jsem Nizozemsko viděl. Je to fakt silný a kvalitní tým, skupinou prošli úplně jednoznačně. Bude proti nám stát velice vyspělý tým, ale já věřím, že to zvládneme. Věřím, že můžeme Holandsko hodně potrápit,“ doufá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Utkání, hrané v maďarské Budapešti, zároveň bude prvním, na kterém bude moci být i větší počet českých fanoušků. Příznivců národního týmu dorazily do Spojeného království jen desítky, důvodem byla zejména povinná desetidenní karanténa po vstupu do země. „Je to po strašně dlouhé době, co se může hrát před fanoušky. Bude plný dům, ještě na takovémto stadionu. Takže se na to všichni těší a hlavně pro české fanoušky to může být výborné,“ věří.

„Věřím, že fanoušků bychom tam mohli mít víc a prostředí by pro nás mohlo být případně lepší,“ doplňuje Matějů, podle něhož jsou Nizozemci jedním z favoritů celého turnaje. „Ale těch velkých týmů je tam dost, třeba Itálie, která zatím jede úplně jednoznačně. Uvidíme, favoritů je víc a Holandsko asi patří mezi ně,“ doplnil a upozornil, že síla svěřenců Frank de Boera tkví zejména v individualitách.

Mají hodně velkých individualit. Jsou silní jeden na jednoho, jejich technická vyspělost je veliká. Na obou stranách sestavy jsou hrozně silní. Ale to už tak prostě v těchto velkých týmech je,“ zakončil Matějů na tiskové konferenci.

zdroj: FAČR, ČTSport.cz, transfermarkt.com, záznam TK

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund