Bučení vlastních fanoušků, vlažné výkony bez motivace. Nejdražší posila Tottenhamu je tou nejhorší

Anglický Tottenham zažil v uplynulých pěti letech raketový vzestup, což znamenalo také nákladnější příchody nových hvězd. Ta nejnákladnější však dosud zůstává velkým přešlapem.

i Zdroj fotografie: Tottenham Hotspurs
                   

Nervózní výkon korunovaný špatnou formou a několika chybami zakončený bučením vlastních fanoušků. Na lednový zápas FA Cupu proti Morecambe záložník Tanguy Ndombelé zdaleka nezapomene. Francouz odehrál 69 minut a při svém střídání byl viditelně rozladěný jak ze sebe, tak z reakce fanoušků. Právě on byl hromosvodem jejich zlosti za stavu 0:1, který se nakonec po jeho odchodu ze hřiště podařilo otočit.

Ndombelé přitom přicházel do Tottenhamu v létě 2019 jako vytoužená hvězda. Spurs skončili v uplynulém ročníku na třetí příčce, probojovali se až do finále Ligy mistrů a toužili po dalších úspěších. K nim měl přispět právě důrazný a kreativní středopolař, za kterého severolondýnský klub zaplatil nejdražší částku v historii. Do francouzského Lyonu tak putovalo astronomických 54 milionů liber, tedy zhruba 1,5 miliardy korun.

iZdroj fotografie: Tottenham Hotspurs

Jenže francouzský reprezentant se prezentoval na startu svého angažmá spíše podprůměrnými výkony. Po listopadovém odchodu trenéra Mauricia Pochettina jej navíc několikrát otevřeně kritizoval také nový kouč Spurs José Mourinho. Portugalský stratég vytýkal Ndombelému zejména neprofesionální přístup a vlažné výkony na hřišti. „Má skvělý talent, ale on sám ví, že musí zlepšit své výkony a ukázat se v lepším světle,“ prohlásil v březnu 2020.

Zlepšení a pád

Nemůžu mu dávat neustále šance se ukázat. Klíčová je forma týmu,“ uvedl Mourinho, kterému s Francouzem došla trpělivost a Ndombelého nasadil pouze do dalších dvou utkání. Zdálo se, že jeho dny v Tottenhamu jsou u konce a letní odchod je nevyhnutelný. Ten však nepřišel a Ndombelé se navíc na startu nového ročníku prezentoval skvělými výkony proti Chelsea a Manchesteru United. Po skvělém půlroce přesto přišel opět pád následovaný odchodem.

iZdroj fotografie: Tottenham Hotspurs

Nevýrazné výkony, chyby, absence zápalu pro hru. Situace se nezlepšila ani po dubnovém vyhazovu trenéra José Mourinha. Špatných výkonů, bídné formy a nadváhy si totiž všimnul nový dočasný kouč klubu Ryan Mason, který Ndombelého pro závěrečná utkání sezóny úplně vynechal z kádru. Francouz nezaujal ani nová jména na lavičce Spurs v podobě Nuna Espirita Santa a Antonia Conteho a putoval po hostováních.

Najde ztracenou formu v Itálii?

Po lednovém bučení ze strany vlastních fanoušků proti Morecambe zamířil na půlroční hostování s opcí do Lyonu, ale jeho návrat do Francie zdaleka nevyšel podle představ. Od letošního léta pak hostuje v barvách italské Neapole, která má právo na středopolaře uplatnit opci. Jeho návrat do Anglie je však velmi nepravděpodobný a nepřejí si jej ani fanoušci, ani současný trenér Antonio Conte.

Tottenhamu se tak téměř jistě vynaložené prostředky do astronomického přestupu již nikdy nevrátí. Spurs navíc stále platí část Ndombelého astronomické mzdy ve výši 10 milionů liber (275 milionů korun) ročně. Francouz má totiž v anglickém klubu platnou smlouvu až do léta 2025.

Dokáže se Ndombelé prosadit v Itálii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články