Brzký konec posily za miliony? Nespokojený Klopp zvažuje předčasné ukončení spolupráce s bývalou hvězdou Barcelony

Přicházel jako posila na poslední chvíli, přesto jej měl údajně anglický Liverpool v hledáčku již delší dobu. Nyní se však ukazuje, že bývalý hvězda Barcelony nezapadá do plánů Jurgena Kloppa.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

4,5 milionů eur, tedy zhruba 110 milionů korun. Takovou částku zaplatil anglický Liverpool v poslední den letního přestupového okna za hostování kmenového hráče Juventusu Arthura Mela. V případě možného uplatnění přestupové opce by pak do Itálie putovalo dalších 37 milionů eur (908 milionů korun). Brazilského reprezentanta údajně trenérský štáb sledoval dlouhodobě, přesto zatím o jeho možném přínosu pro mužstvo panují rozpaky.

Podle serveru Tuttomercato dokonce Liverpool zvažuje předčasné ukončení Melova ročního hostování již v lednu. Zdroje italského serveru ukazují na to, že bývalý hráč Barcelony údajně nezapadá do Kloppova herního systému. Šestadvacetiletý Brazilec navíc odehrál v uplynulém ročníku za Juventus v Serii A 958 minut, na Anfield Road zatím pouze paběrkuje. V Lize mistrů odehrál třináct minut, v Premier League zatím ani minutu. V sobotu naopak nastoupil za tým do jednadvaceti let, přesto je jeho brzké začlenění do základní sestavy Reds velmi nepravděpodobné.

iZdroj fotografie: Juventus FC

Liverpool zvažuje v lednu předčasně ukončit Melovo hostování a hledat vhodného hráče na doplnění středu pole. Brazilec zatím zdaleka nepředvedl očekávanou úroveň,“ píše reportér Tuttomercato Massima Pavana s tím, že jeho budoucnost by i po návratu do Juventusu zůstala nejasná. Trenér Massimiliano Allegri totiž v minulých měsících jasně ukázal, že s odchovancem brazilského Grêmia příliš nepočítá.

Bývalý hráč Liverpoolu John Barnes však věří, že se Melo v Liverpoolu dokáže prosadit. „Samozřejmě víme, jak dobrý hráč to je. Sice to není Jude Bellingham, ale samozřejmě jde o velmi kvalitní jméno. Pokud budou všichni fit mohlo by se zdát, že Arthur se do hry nedostane. Já si přesto myslím, že pokud se mu bude dařit Klopp na něj bude sázet. To je samozřejmě otázka, ale v tuto chvíli je tím, co potřebujeme,“ prohlásil.

Dokáže se Melo na Anfield Road prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články