Priske: Dostáváme se na vyšší úroveň. Na čem musí Sparta zapracovat?

Pražská Sparta bude chtít i na jaře útočit na mistrovský titul. Letenští však mají podle trenéra Briana Priskeho stále na čem pracovat.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Letenští mají za sebou turbulentní podzim. Sparta se pod trenérem Brianem Priskem na startu ročníku trápila, přesto v závěru ukázala svou sílu. Z posledních sedmi ligových utkání prohrála jediné a zůstala v kontaktu s čelem tabulky. Na vedoucí Viktorii Plzeň ztrácí sedm bodů, na druhou pražskou Slavii pak bodů pět. Na jaře proto bude chtít pokračovat ve herním a výsledkovém vzestupu, o kterém mluvil také sám dánský stratég.

Podle Priskeho se narůstající forma hráčů projevila i v zimní přípravě. „Všichni hráči v průběhu soustředění ukázali svou kvalitu, posily zase do týmu přinesly novou dynamiku,“ dodal na adresu posil v podobě Dimitrije Kamenoviće, Awera Mabila, Quazima Laciho a Kaana Kairinena. Letenští však podle něj rostou také ve fyzické kondici. „Je vidět, že se hráči dostávají na úroveň, ve kterou jsem doufal,“ zhodnotil po ligové generálce proti Norimberku pro klubový web.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Přesto je podle dánského kouče stále na čem pracovat. „Jsou to malé detaily. Například, když se dostaneme pod tlak. V ofenzivě bychom měli být přesnější. Dnes jsme mohli například vidět, že se soupeř občas moc snadno dostával do protiútoků,“ doplňuje s tím, že mužstvo musí zapracovat na sehranosti při represinku. „V takovýchto situacích musí být všichni hráči perfektně sjednocení, aby se nám náš záměr mohl vydařit, a soupeř se tak nedostával do příležitostí,“ míní.

Mimo hru je Hojer a Sadílek

Spartu však na startu jarní části soutěže trápí také marodka. Mimo dlouhodobě zraněného Jakuba Peška a Michala Sáčka je mimo hru také dánský obránce Casper Højer. „Návrat u něj bude trvat trochu déle,“ přiznal Priske. K dispozici není také záložník Lukáš Sadílek, který by se měl vrátit k tréninku v nejbližších dnech. „Dostal také během utkání ve Španělsku šlapák a má nyní problém si kvůli oteklému místu obout botu,“ komentoval.

Sparta odehraje první jarní ligové kolo na půdě olomoucké Sigmy, posléze se utká s Mladou Boleslaví, pražskými Bohemians, Jabloncem a Zlínem.

Bude Sparta útočit na titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články