Brazilský talent ve Slavii neuspěl. Až zpětně jsme zjistili, že jí fastfood a hraje na konzoli, přiznal sportovní ředitel

Před třemi lety přišel do pražské Slavie jako budoucí velký talent, přesto se Brazilec João Felipe v Edenu neprosadil.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Když v létě 2019 přestupoval do pražské Slavie slibovali si od něj sešívaný velký příslib do budoucnosti. Právě proto podepsali s tehdy osmnáctiletým křídelníkem Joãem Felipem po přestupu z brazilského Palmeiras čtyřletou smlouvu. ”Jsem ze všeho nadšený. Je to sen všech kluků, který se mi naplňuje. Jsem plný emocí. Za to, že můžu být v Evropě, musím poděkovat Bohu,“ prohlásil tehdy nadějný mladík.

Jenže v Edenu se zdaleka neprosadil podle představ. Za A-tým odehrál v lize pouhých sedmnáct minut a nastupoval spíše v mládeži a třetí nejvyšší soutěži. Dnes působí ve třetiligovém Rakovníku. Podle sportovního ředitele sešívaných Jiřího Bílka bylo samotné tehdejší angažování rychlonohého Brazilce chybou. „Přišel sem před třemi lety a dovolím si říct, že tehdy jsme se jako klub teprve učili,“ prohlásil pro AREA114.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Byla to chyba. Byl to chybný nákup z pohledu typologie, protože to nebyl správně vyzkoušený hráč. My jsme ho kupovali na základě turnaje, který se odehrál v České republice a nutno říct, že jsme nebyli připraveni na příchod hráče z Brazílie,“ pokračuje s tím, že problémem byla také jazyková bariéra. „Mluvil portugalsky a tady u nás klubu byl jediný člověk, který portugalštinu ovládal, a to hlavní skaut, který se mu musel věnovat,“ míní.

Zjistili jsme, že jí fastfood, přiznal Bílek

Navíc se podle něj časem ukázaly také problémy s životosprávou. „Měli jsme jej pod kontrolou dvě, tři, čtyři hodiny denně a zbytek toho času jsme jej pod kontrolou neměli a nevěděli jsme co vlastně ve zbylém čase dělá,“ pokračuje Bílek. „Až zpětně jsme se dozvěděli, že jí v McDonald’s a KFC, že ponocuje a tráví čas na Playstationu,“ pokračuje s tím, že šlo pro sešívané o velmi cennou zkušenost.

iZdroj fotografie: Reuters

V případě, že investujete do hráče v řádech milionů korun a on vám dělá toto a vlastně vám ničí tu vaši investici tak je to špatně,“ vysvětluje s tím, že se červenobílí z neúspěchu poučili. „Na druhou řadu to byla skvělá zkušenost a my jsme se z toho poučili. Dnes máme tým lidí, který se stará o přípravu a adaptaci hráčů tak, aby se ta investice zrychlila, takže na konci toho všeho to byla skvělá zkušenost,“ zakončil Bílek.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní