Brazilský talent ve Slavii neuspěl. Až zpětně jsme zjistili, že jí fastfood a hraje na konzoli, přiznal sportovní ředitel – SportyŽivě

Brazilský talent ve Slavii neuspěl. Až zpětně jsme zjistili, že jí fastfood a hraje na konzoli, přiznal sportovní ředitel

Před třemi lety přišel do pražské Slavie jako budoucí velký talent, přesto se Brazilec João Felipe v Edenu neprosadil.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Když v létě 2019 přestupoval do pražské Slavie slibovali si od něj sešívaný velký příslib do budoucnosti. Právě proto podepsali s tehdy osmnáctiletým křídelníkem Joãem Felipem po přestupu z brazilského Palmeiras čtyřletou smlouvu. ”Jsem ze všeho nadšený. Je to sen všech kluků, který se mi naplňuje. Jsem plný emocí. Za to, že můžu být v Evropě, musím poděkovat Bohu,“ prohlásil tehdy nadějný mladík.
Jenže v Edenu se zdaleka neprosadil podle představ. Za A-tým odehrál v lize pouhých sedmnáct minut a nastupoval spíše v mládeži a třetí nejvyšší soutěži. Dnes působí ve třetiligovém Rakovníku. Podle sportovního ředitele sešívaných Jiřího Bílka bylo samotné tehdejší angažování rychlonohého Brazilce chybou. „Přišel sem před třemi lety a dovolím si říct, že tehdy jsme se jako klub teprve učili,“ prohlásil pro AREA114.


iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Byla to chyba. Byl to chybný nákup z pohledu typologie, protože to nebyl správně vyzkoušený hráč. My jsme ho kupovali na základě turnaje, který se odehrál v České republice a nutno říct, že jsme nebyli připraveni na příchod hráče z Brazílie,“ pokračuje s tím, že problémem byla také jazyková bariéra. „Mluvil portugalsky a tady u nás klubu byl jediný člověk, který portugalštinu ovládal, a to hlavní skaut, který se mu musel věnovat,“ míní.

Zjistili jsme, že jí fastfood, přiznal Bílek

Navíc se podle něj časem ukázaly také problémy s životosprávou. „Měli jsme jej pod kontrolou dvě, tři, čtyři hodiny denně a zbytek toho času jsme jej pod kontrolou neměli a nevěděli jsme co vlastně ve zbylém čase dělá,“ pokračuje Bílek. „Až zpětně jsme se dozvěděli, že jí v McDonald’s a KFC, že ponocuje a tráví čas na Playstationu,“ pokračuje s tím, že šlo pro sešívané o velmi cennou zkušenost.


iZdroj fotografie: Reuters

V případě, že investujete do hráče v řádech milionů korun a on vám dělá toto a vlastně vám ničí tu vaši investici tak je to špatně,“ vysvětluje s tím, že se červenobílí z neúspěchu poučili. „Na druhou řadu to byla skvělá zkušenost a my jsme se z toho poučili. Dnes máme tým lidí, který se stará o přípravu a adaptaci hráčů tak, aby se ta investice zrychlila, takže na konci toho všeho to byla skvělá zkušenost,“ zakončil Bílek.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně