Brazilská hygiena vtrhla na zápas proti Argentině. Kvarteto hráčů porušilo koronavirové opatření, čeká je pokuta a deportace

Pouhých sedm minut odehráli fotbalisté Brazílie a Argentiny ve včerejším utkání jihoamerické kvalifikace na Mistrovství světa. Zápas přerušila brazilský hygiena s tím, že došlo k porušení pandemických opatření týkající se hned čtveřice argentinských reprezentantů. O osudu nedohraného duelu nyní rozhodne FIFA.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Repríza letošního finále kontinentálního mistrovství skončila bizarními scénami. Po pouhých sedmi minutách od úvodního hvizdu se ocitlo na trávníku několik brazilských úředníků, kteří se dostali do konfliktu s hráči a členy týmu. Podle informací agentury AP odešli pak hráči Argentiny do kabin a reprezentace na svém webu informovala, že v utkání nebude nadále pokračovat.

Důvodem proč brazilská agentura pro zdravotnický dohled Anvisa do utkání zasahovala je prostý. Podle jejího tvrzení čtveřice hostujících hráčů nepodstoupila povinnou čtrnáctidenní karanténu po příjezdu ze Spojeného království. Právě za anglické kluby však nastupují Emiliano Martínez, Emiliano Buendia, Cristian Romero a Giovani Lo Ceslo, kteří ještě před týdnem odehráli utkání anglické Premier League.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Anvisa považuje tuto situaci za vážné zdravotní riziko, a proto pověřila místní zdravotní úřady uvalením okamžité karantény na hráče, kteří se tu nesmí nijak pohybovat a musí jim být zakázán pobyt na brazilském území,“ prohlásila agentura. Proč však jednala až po třech dnech pobytu trojice argentinských fotbalistů v Brazílii zůstává záhadou.

Hráči, kteří přicestovali deklarovali, že v průběhu minulých týdnů se nezdržovali v zemích, pro které patří specifické opatření. Proto jsme nařídili vyšetřování pro možné porušení pandemických opatření a dalších paragrafů trestního pořádku,“ uvedla Anvisa. Čtveřici hříšníků tak nyní hrozí jak pokuta, tak deportace ze země.

„Nechápu, proč ten zápas vůbec nechali rozehrát, když ho po pěti minutách zastavili? Na stadionu jsme strávili více než hodinu, to nám mohli říct,“ prohlásil posléze v diskuzi na hřišti argentinský kapitán Lionel Messi. O osudu samotného utkání nyní rozhodne FIFA, která bude čekat na zprávu hlavního rozhodčího a delegáta.

„Rozhodčí a delegát zápasu předloží zprávu disciplinární komisi FIFA, která rozhodne o dalších krocích. Kvalifikace Mistrovství světa je soutěž řízená FIFA a v její pravomoci jsou výlučně všechny rozhodnutí tohoto typu,“ uvedla federace v prohlášení.

Zdroj: bbc.com, sport.aktuality.sk, goal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články