Brazílie přišla o Neymara a Danila, tím ale její problémy nekončí. Další tři hráči vynechali trénink

Zranění Neymar s Danilem si ve skupině mistrovství světa už nezahrají. Trenér Brazílie Tite ovšem musí řešit i zdravotní problémy dalších hráčů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fotbalisté Brazílie vstoupili do mistrovství světa vítězstvím 2:0 nad Srbskem. Zaplatili za něj ale vysokou cenu. Neymar střídal v 79. minutě kvůli zranění kotníku a slzy největší hvězdy kanárků ukazovaly, že je zle. V závěru dopadl stejně Danilo, jenže to už měl trenér Tite vyčerpaná všechna střídání. Pravý bek tak zůstal posledních deset minut na hřišti. Pohyb mu ale dělal obrovské problémy.

Vážnost obou zranění potvrdila následná vyšetření. Neymar a Danilo absolvovali dnes odpoledne magnetickou rezonanci a u obou jsme odhalili poranění vazů kotníku. Určitě vynechají příští zápas a i dál budeme velice opatrní. Podstoupí léčbu, abychom se je pokusili dostat do takového stavu, aby ještě mohli na šampionátu hrát,“ uvedl na tiskové konferenci doktor brazilské reprezentace Rodrigo Lasmar.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tím ale zdravotní problémy jihoamerického týmu nekončí. Na pátečním tréninku chybělo několik dalších hráčů. Kvůli nemoci absentoval útočník Antony a netrénovali ani Lucas Pacquetá s brankářem Alissonem Beckerem. Brazílie odehraje další utkání se Švýcarskem až v pondělí. I kdyby zmíněná trojice nebyla k dispozici, Tite má v kádru řadu kvalitních náhrad.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí