Brankář Slavie Ondřej Kolář otevřeně promluvil o svých šancích na EURO

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Statistiky mluví jasně. Brankář pražské Slavie Ondřej Kolář byl i v letošní sezóně nejlepším golmanem tuzemské nejvyšší soutěže, a proto není divu, že se jeho jméno skloňuje i ve spojitosti s letním evropským šampionátem. 

Podle šestadvacetiletého brankáře, který přišel do pražské Slavie před čtyřmi lety ze Slovanu Liberec za 25 miliónů korun, je však jeho případný účast na evropském šampionátu spíše zároveň otázkou jeho zdravotního stavu. Kolář se totiž stále zotavuje z ošklivého zákroku, který proběhl v rámci play-off Evropské ligy, při kterém jej útočník skotských Rangers Kemar Roofe trefil kopačkou do obličeje.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Kolář se sice dokázal po několika desítkách dní vrátit zpět na trávník, stále však musí nosit helmu a obličejovou masku. Jak sám přiznal v rozhovoru pro klubový web sešívaných, stále netrénuje tak, jako dříve. „Uvidíme, jak to bude, jaká bude nominace a jak na tom budu. Pro mě ta sezona byla strašně náročná, vypadl jsem z toho, měl jsem těžký úraz. Není to furt optimální, rád bych dotrénoval, protože já opravdu moc netrénuju,“ prohlásil.

Přesto dokázal před několika dny vychytat svou již sedmou trofej v kariéře a po vítězství nad Viktorií Plzeň slavil nejen čisté konto, ale i třetí triumf v českém poháru. 

„Vlastně chytám jen zápasy, pak mám regenerační trénink, pak jdu hned na předzápasový trénink, kde se toho moc neudělá a jdu do zápasu. Moc toho natrénovaného nemám, takže se těším, až bude nějaká příprava. Necítím se po fyzické stránce optimálně, takže si vážím toho, že se takhle daří, protože připravený nejsem, moc těch tréninků nemám,“ dodal pro klubový web.

Spekuluje se navíc o jeho možném přestupu do zahraničí, neúčast na evropském šampionátu by tak mohla paradoxně českému reprezentantovi pomoci. Zájem potvrdil i sám Kolář, otázkou jsou však finance. „Samozřejmě je složitá doba co se týče financí a Slavia má představu dostat za mě trošku víc peněz. Uvidíme, co přijde, nějaké kluby se samozřejmě ozývají, ale bude to na domluvě, aby ta nabídka byla zajímavá pro Slavii,“ prohlásil pro klubový web.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“