Brankář Slavie Ondřej Kolář otevřeně o zranění, Mandousovi i tlaku. Nespal jsem a nevěděl jsem kudy kam, přiznává

Sedmadvacetiletý brankář pražské Slavie Ondřej Kolář má za sebou nejnáročnější půlrok v kariéře. Nyní pro klubový web sešívaných otevřeně promluvil o svých zraněních, chybách i tlaku.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Tři sezóny byl v dresu pražské Slavie jasnou jedničkou. Zažil utkání prestižní Ligy mistů, ligové tituly a zvedl nad hlavu také trofeje pro vítěze českého poháru. Působení sedmadvacetiletého golmana Ondřeje Koláře mezi třemi tyčemi v základní sestavě sešívaných bylo téměř jistotou, přesto Kolář v letošním ročníku nastoupil jen k sedmi ligovým kláním a místo něj pravidelně chytá letní posila Aleš Mandous.

Ten se dokázal předvést v bráně Slavie po Kolářově zranění v utkání proti Karviné, které člen širší reprezentační nominace dohrával se zlomeným žebrem. Kolář nastoupil ještě na konci října k utkáním se Slovanem Liberec a Českými Budějovicemi, zbytek podzimu však odchytal Mandous. Bývalý brankář Slovanu Liberec nebo Varnsdorfu nyní pro klubový web otevřeně promluvil o svém zdravotním stavu i podzimních chybách.

iZdroj fotografie: Reuters

Pro mě to určitě byla nejnáročnější sezóna, protože já jsem do ní nevstoupil dobře. Začalo to, když jsem udělal v Teplicích zbytečnou kličku, která vyústila v laciný gól,“ přiznává a vzpomíná i na minelu proti Ferencvárosi. „Tam byla taková chyba, nevím, jestli se to dá nazvat chybou, ale spíš smolný okamžik, kdy mi míč přeskočil nohu. Ten okamžik si každý pamatuje, já si ho budu vždycky pamatovat. Bohužel to byl asi nejhorší moment, kdy se to mohlo stát,“ ví.

Musel jsem sám říct, že nejsem fyzicky připravený, přiznává

Vzpomíná také na osudný zápas v Karviné, při kterém zažil další ošklivé zranění. „Zbývalo pár minut do konce a těsně před tím gólem mi jejich hráč naletěl do žeber, strašně to bolelo a já moc nemohl zvednout ruce. Pak z toho vyústil gól, když byl centr na zadní a já jsem na to nemohl vylézt, protože mě to bolelo tolik, že jsem nemohl dát ruce nahoru,“ doplňuje s tím, že lituje i svého zatím posledního vystoupení za Slavii na půdě Českých Budějovic.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten zápas mi nevyšel, dostal jsem dva góly, i nějaký hloupý. Takový výkon jsem ve Slavii nikdy nepodal, bylo to celkově špatné a budu na to vždycky vzpomínat hrozně špatně,“ přiznává. „Měl jsem si sám říct, že na to fyzicky nejsem připravený a pustit tam Mandyho, zkušený jsem na to dost, ale chtěl jsem vždycky chytat všechno. Doposud jsem ve Slavii chytal všechny zápasy, takže jsem myslel, že i tenhle odchytám, což ode mne bylo špatné řešení,“ míní.

Myslím, že Mandy na to byl připravený, všem to ukázal, chytal fantasticky a skvěle mě zastoupil. Pro mě to byla na jednu stranu i úleva, že jsem se nemusel tlačit zpátky a mohl si odpočinout, protože jsem neměl nejlepší období a trápilo mě to,“ pokračuje. „Nespal jsem, věděl jsem, že se mi nedaří. Moc jsem nevěděl, kudy kam. Pak přišla ta zranění, kdy jsem věděl, že si můžu v klidu odpočinout a Mandy mě velice dobře zastoupil,“ zakončuje.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“