Brankář Jaroslav Drobný pokračuje v Českých Budějovicích

i Foto: t-online.de
                   

Fanoušci prvoligového klubu Dynamo České Budějovice mohou bezprostředně po přechodu do nového roku jásat. Někdejší reprezentační brankář Jaroslav Drobný odmítl ve svých čtyřiceti letech nabídku trénovat bundesligový tým, takže zůstává i nadále aktivní hráčem jihočeského týmu. Pokračovat hodlá i další veterán – Tomáš Sivok, ovšem jen na omezenou dobu. Budou pak Budějovice řešit také nějaké přestupy? Několik jmen se pro posílení kádru nabízí.

Jaroslav Drobný se s fotbalem loučit nechce

Českobudějovický trenér David Hořejš si hned na začátku nového roku pořádně oddychl. Už na podzim totiž vyjádřil své přání, aby klubové legendy Jaroslav Drobný a Tomáš Sivok i nadále pokračovaly v jeho družině, což se nakonec splnilo. Zejména Drobný se stal po hvězdném návratu z ciziny hlavním motorem týmu, jehož zásluhou se Dynamo překvapivě nachází na osmém místě tabulky. K tomu přispěl jak čtyřmi čistými konty, tak důkladnou prací s obrannými valy.

Drobný se přitom mohl rozloučit s kariérou profesionálního sportovce, bundesligový klub jej lákal do svých útrob coby hlavního trenéra. Nakonec ovšem touha prohánět se po trávnících nad lukrativní nabídkou zvítězila, čehož si kouč nesmírně váží:

„Po konci podzimu jsem říkal, že bych si přál, aby Jarda s Tomášem Sivokem pokračovali, což se mi splnilo. Jsem moc rád, že u nás Jarda zůstává. A že dal přednost Budějovicím před Německem? Ukázal charakter i to, jaký má ke klubu vztah.“

Tomáš Sivok je za Drobného rád, sám ale přemýšlí nad důchodem

Slova Davida Hořejše potvrdil i sám Tomáš Sivok, pro něhož bylo rozhodnutí Drobného dokonalým vánočním dárkem, přestože Ježíšek už dávno odletěl. Zároveň připustil, že konkrétně pro něj je tahle sezóna vůbec poslední:

„Když mi Jarda volal na dovolenou, že u nás bude i na jaře, byl to pro mě nejlepší dárek. Pro Budějovice je to legenda, lídr kabiny. S Davidem Horejšem jsme ho přesvědčovali i na Štědrý den. A co se mě týče, tak v tuhle chvíli jsem nastavený spíš tak, že bych po sezoně chtěl začít dělat něco mimo fotbal.“

V neposlední řadě se ještě zastavme nad tím, jaké posily České Budějovice vyhlížejí. V týmu momentálně skončili čtyři muži, kteří na jihu Čech hostovali. Konkrétně hovoříme o Dzonu Delargovi, Ubongu Ekpaiovi, Matěji Helešicovi a Zinedinovi Mustedanagičovi. Opačným směrem pak zamířil Michal Řezáč a po půl roce ve Spartě se vrátil také Maxim Talovierov. Návrat hlásí také brankář Martin Janáček.

Vedení klubu se údajně zajímá o Václava Pilaře, který si koncem minulého roku rozkmotřil trenéra Olomouce a jeho dny v tamním A týmu jsou nadobro sečteny. David Hořejš ovšem říká, že nechce jen hráče, kteří se ostatním týmům nehodí, takže uvidíme, jak tato sága nakonec dopadne.

Foto: t-online.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články