Boží mlýny melou. Luka Jovič si do konce sezóny nezahraje

i Zdroj fotografie: beinsports.com
                   

Španělská La Liga se stejně jako většina evropských fotbalových soutěží pečlivě připravuje na velkolepý návrat na scénu. Pauzu způsobila pandemie nového typu koronaviru, která si ke včerejšímu dni celosvětově vyžádala už téměř 280 tisíc obětí z celkového počtu čtyř milionů nakažených. Ačkoli je samozřejmě brzy predikovat, jestli se prognózy epidemiologů a zástupců jednotlivých klubů naplní, Real Madrid společně s Barcelonou už započal s individuálními tréninky. To ale bohužel odnesl mladičký Luka Jovič, jenž si v domácím prostředí přivodil zlomeninu patní kosti na pravé noze, což znamená, že do konce sezóny už určitě nezasáhne, ani kdyby se rekonvalescence odvíjela sebelépe. Zlí jazykové na sociálních sítích míní, že fotbalistu zřejmě dostihly Boží mlýny.

Závažné zranění znamená stopku (minimálně do konce ročníku)

Zástupci španělské nejvyšší fotbalové soutěže sice zatím oficiálně nestanovilo žádný termín, kdy by se měl fotbal do země znovu vrátit, nicméně v zákulisí se hovoří o datu 20. června.  Pokud se tak skutečně stane, fanoušci budou s napětím sledovat především boje o první dvě místa v tabulce La Ligy, o které se tradičně perou Real Madrid s Barcelonou, přičemž druhý zmíněný klub má k vysněnému titulu přeci jen o něco blíže. Situace je pro bílý balet o to složitější, že se s největší pravděpodobností bude muset obejít bez své mladé naděje v útočných řadách.

Srbský kanonýr Luka Jovič se totiž po návratu z rodné hroudy zapojil do individuálního trénování, jenže si počínal tak nešikovně, že došlo k vážnému zranění. Zlomenina patní kosti pravé nohy se pochopitelně nevyléčí přes noc, lékaři tipují, že zcela v pořádku bude hráč až za tři měsíce. To ovšem znamená, že přijde k strhující závěr sezóny, na nějž všichni čekají.

Luka Jovič proti sobě poštval veřejnost

iZdroj fotografie: goal.com
Zdroj fotografie: goal.com

V okamžiku, kdy epidemie koronaviru způsobujícího nemoc zvanou Covid-19 ve Španělsku eskalovala, vydal se dvaadvacetiletý Luka Jovič do rodného Srbska. Tam měl trávit volné chvíle s rodinou a vedení klubu mu důrazně doporučilo, aby dodržoval karanténní nařízení a nestal se tak potenciálním přenašečem viru. On však na bezpečnostní opatření nebral zřetel a vydal se na narozeninovou oslavu své přítelkyně přímo do centra Bělehradu. Vzhledem k tomu, že se jedná o mediálně známou osobnost, si jej všiml náhodný kolemjdoucí a poslal udání na ta nejvyšší místa.

Kriticky se k Jovičově lehkovážnosti vyjádřila veřejnost, zástupci Realu Madrid a také srbská premiéra. Samozřejmě nezůstalo jen u toho, v brzké době by se měl fotbalista podrobit vyšetřování a následně převzít trest, který mu příslušné orgány uloží.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články