Bouřlivé oslavy fanoušků Argentiny. Oslavovali s hořící rakví Mbappého

V Argentině pokračovaly divoké oslavy mistrovského titulu z Kataru. Argentinští fanoušci během oslav spálili rakev s tváří Kyliana Mbappého jako dárek k jeho narozeninám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V Argentině pokračovaly divoké oslavy triumfu na mistrovství světa. Autobusový průvod šampiónů přišly do ulic Buenos Aires sledovat asi 4 miliony Argentinců. Ten musel být později z bezpečnostních důvodů zastaven kvůli tomu, že se někteří fanoušci pokusili do autobusu skákat z mostu. Hráči se pak místo pokračování triumfální jízdy podívali na město z vrtulníků. Fanoušci mimo jiné v ulicích spálili rakev s tváří Kyliana Mbappého.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud jste si mysleli, že oslavy v Kataru byly velké, pak jste nebyli svědky událostí v hlavním městě Argentiny. Mužstvo Lionela Scaloniho se dočkalo opravdu monstrózního přivítání, když v úterý přiletělo do největšího města země. Novopečení mistři světa vyjeli do ulic v otevřeném autobuse. Takový průvod pořádá dnes každý tým po zisku velké trofeje.

Příliš divoké oslavy

Objevilo se nespočet fotek a videí, na nichž se fanoušci baví jako o život, ale také několik virálních videí. Jedno například ukazuje, jak fanoušek skáče na autobus z mostu. Příznivec však ztrácí rovnováhu a padá z autobusu na silnici do davu lidí. Pád naštěstí přežil a při vědomí byl transportován do nemocnice.

Organizátoři museli tento průvod předčasně ukončit, aby se taková situace neopakovala. Hráči museli opustit areál vrtulníkem. Mluvčí argentinské fotbalové asociace uvedl: „Hráči argentinského fotbalového týmu ukončili oslavy přeletem ve vrtulníku nad davem fanoušků, kteří se shromáždili ve městě.“

Nenávist k Mbappému

Argentinští fanoušci jsou známí tím, že jsou během sledování fotbalu nadmíru vášniví. Někteří lidé ale mají pocit, že v případě jejich gesta s Mbappém už překročili hranici. Virální video sdílené na sociálních sítích ukazovalo skupinu fanoušků držící rakev, která obsahovala kříž a obrázek francouzského hráče.

Tuto rakev poté zapálili, zatímco ostatní skákali nahoru a dolů a skandovali. To všechno během Mbappého 24. narozenin. Francouzský útočník vstřelil ve finále MS hattrick jako první od Geoffa Hursta v roce 1966. V rozstřelu navíc proměnil další penaltu proti Martínezovi. Totéž ovšem nezvládli Coman a Tchouaméni, což znamená, že trofej mistrů světa poprvé od roku 1986 putovala do Argentiny.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články