Bouřka v kabině Sparty? V poločase jsme si museli něco říct, přiznal Sadílek

První půle na hřišti Slovácka měla z pohledu Sparty k ideálu daleko. O přestávce bylo v šatně hostů živo, což přineslo kýžený efekt a tři body.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Stadion ve Starém Městě dobře zná. Před odchodem do Sparty hrál Lukáš Sadílek právě ve Slovácku a barvy tohoto klubu hájil pět sezon. Ligového lídra v neděli nečekalo nic lehkého. Tak jako pokaždé. „Klukům jsem to říkal, vždy jim to opakuju, když sem jedeme. Body se odsud vždy těžko odváží, a to platí pro všechny kluby z top trojky. Dnes měl soupeř problém s obrannou řadou, takže hru trochu zjednodušil a soustředil se na dlouhé balony. To pro nás nebylo nic příjemného, neřekl bych, že je to styl, který nám vyhovuje. Poprali jsme se s tím, i podobné zápasy nás posouvají,“ řekl záložník pro klubový web Sparty.

Emoce o přestávce

Po senzačním vyřazení Galatasaraye Spartě vstup do utkání nevyšel. Jak zmiňuje Sadílek, Slovácko se soustředilo na dlouhé míče, které vysoký Cicilia sklepával nebo případně prodlužoval na nabíhající křídla. V první desetiminutovce se díky tomu dostali domácí Juroška s Petrželou do velkých šancí, Vindahl je ale oba vychytal. Celkově Sparta hrála v prvním poločase, který skončil 1:1, nevýrazně. O půli tak v kabině hostů bylo živo. Museli jsme si v poločase něco říct, upravit naší hru. V druhé půli jsme to pak ukázali, máme tady skvělé hráče,“ zmínil Lukáš Sadílek. „První poločas jsme nehráli na naší úrovni,“ potvrdil nespokojenost trenér Brian Priske.

Lukáš Sadílek působil před odchodem do Sparty ve Slovácku pět sezon.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Do druhé půle Panák vystřídal Vydru a nejen díky tomu měla Sparta výrazně navrch. Hosté zpřesnili hru a domácím postupně začaly docházet síly. Hosté se nakonec ještě dvakrát prosadili, když nejprve skóroval Birmančevič a na 1:3 upravil Haraslín. „Oba jsou pro nás strašně důležití, jsou opravdu nadstandardní. Celá ta útočná trojka vždy úročí práci všech hráčů na hřišti, mají během zápasu trochu volnosti. To ale platí pro všechny hráče, nejen konkrétně pro tyto dva,“ uvedl Sadílek.

Jak dopadnou dvě derby Sparty se Slavií?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články