Bojovník Karlos Terminátor Vémola otevřeně promluvil o konci kariéry

Šestatřicetiletý bojovník Karlos Vémola zvaný Terminátor má za sebou již sedmatřicet profesionálních zápasů ve smíšených bojových uměních a čeká jej i boxerské klání. Nyní poprvé otevřeně promluvil o tom, co by pro něj znamenal konec kariéry.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

V červenci oslaví průkopník českého smíšeného bojového umění Karlos Terminátor Vémola již sedmatřicáté narozeniny, a proto není divu, že se spekuluje o jeho možném odchodu z profesionálního sportu. Sám olomoucký rodák, který jako vůbec první český bojovník zasáhnul do prestižní organizace UFC, zprávy o konci kariéry razantně odmítá. „Moje kariéra bude pokračovat i kdyby měla pokračovat s jednou rukou,“ prohlásil ve FightCastu.

Je to věc, kterou si absolutně nepřipouštím,“ doplňuje. „Já to přirovnávám k obrovským extrémům a když se na to bude někdo dívat tak si řekne, že jsem debil. Ale pro mě představa, že se ráno vzbudím a zjistím, že nemůžu trénovat a dělat to, co dělám celý život, že nemůžu do klece je jako kdyby se mě někdo zeptal, jestli si dokážu představit být ráno na vozíku,“ pokračuje zkušený zápasník.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Pro mě je to úplně to samé. Já třicet let trénuju, třicet let sportuju a dělám kombatový sport. Kdyby mi někdo ze dne na den řekl, že nesmím tak si to nedokážu představit. Byla by to jedna z nejhorších zpráv, kterou bych v životě dostal. Nevím, co bych dělal a jakým směrem by se můj život dál upínal,“ uvedl Vémola, který se stal v průběhu let držitelem několika titulů ve střední a v polotěžké váze, a to jak v anglických, tak českých organizacích.

Nedokážu si to představit, tvrdí

Ještě předtím však několik let pracoval jako vyhazovač několika londýnských nočních klubů. „Nechtěl jsem odejít ani z dveří, ale nakonec jsem musel. Ale je možné, že tak jak jsem se nechtěl rozloučit s dveřma, protože jsem v tom byl dobrý a vybudoval jsem si v Londýně dobré jméno, to bude s MMA,“ tuší a dodává, že je pro něj prioritou nemít nikdy vedlejší plán. „Já si to přesto prostě nedokážu představit,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Neplánoval jsem si plán B ani když jsem končil na dveřích. Ale možná se mi něco takového stane v MMA, prostě to nepůjde a budu toho muset nechat. Pak si sednu a budu budovat něco jiného, lepšího. Tak jako teď buduju něco místo těch dveří, kde jsem pracoval, a řeknu si, že to byl ten správný krok. Zatím jsem ho ale ještě nenašel,“ zakončil pro podcast FightCast jeden z nejznámějších českých sportovců.

Zdroj: FightCast

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí