Bohemians ztratili body po podivné penaltě. Hrubé ovlivnění utkání a neomluvitelná chyba, tvrdí klub

Ilustrační foto. (zdroj: wikimedia.org, El Loko)

Zlomový moment, který Bohemians stál veledůležité body. V 70. minutě včerejšího utkání v Karviné útočník klokanů Tomáš Necid odhlavičkoval balón tak, že trefil jeho vlastní ruku. Přesto, že podle pravidel se jednatřicetiletý střelec nedopustil prohřešku, protože si balón sám do ruky nastřelil, rozhodčí utkání Pavel Julínek po konzultaci s videorozhodčím Zbyňkem Proskem pokutový kop nařídil.

„Jak je možné, že na nejvyšší úrovni českého fotbalu rozhodčí nezná pravidla? Dělá svou práci úplně na ho*no a ještě mu to u videa VAR poradí,“ napsal včera večer na svůj Instagram naštvaný útočník Bohemians 1905 Antonín Vaníček. „Body, které můžou být na konci ligy velmi důležité, nám nikdo nevrátí. Peníze, o které nás okradli, nám také nikdo jen tak nedá,“ dodal.

Naštvaný vzkaz Antonína Vaníčka. (zdroj: instagram.com/tondavanicek22)

Bohemians se v utkání v Karviné dlouho natahovali po bodu, přesto po penaltě, kterou proměnil Kristi Qose, odjížděli s prázdnou. Zarážející fakt na samotné penaltě je zejména ten, že videorozhodčí ani sám hlavní sudí Pavel Julínek, který zákrok kontroloval na monitoru, známé pravidlo přehlédli.

Na samotnou situaci reagovalo i vedení klubu. „Dle platného výkladu pravidel fotbalu FAČR se v takovém případě nejedná o prohřešek proti pravidlům. Rozhodčí Julínek nechal nejdříve ve hře pokračovat, ale videorozhodčí Zbyněk Proske svou intervencí vstoupil v přerušení do hry a doporučil hlavnímu sudímu situaci u obrazovky přezkoumat,“ stojí v prohlášení.

„Ten následně pro nás zcela nepochopitelně nařídil pokutový kop, kterým MFK Karviná vstřelila rozdílový a zároveň vítězný gól včerejšího utkání,“ píše se. „Z našeho pohledu se jedná o hrubé ovlivnění utkání a neomluvitelnou chybu hlavního rozhodčího Pavla Julínka a videorozhodčího Zbyňka Proskeho, která se profesionálním rozhodčím na úrovni nejvyšší národní ligy s podporou VAR a možností opakovaného přezkoumání situace stát nesmí,“ zakončuje.