Boateng o svém působení v Barceloně: Po tréninku s Messim jsem chtěl ukončit kariéru

                   

Jedno z nejpřekvapivějších angažmá loňského lednového přestupovního období. Ghanský záložník Kevin-Prince Boateng zamířil nečekaně z italského Sassuola na půlroční hostování do španělské Barcelony, se kterou v závěru sezóny slavil mistrovský titul. „Těch šest měsíců v Barceloně bylo neskutečných. Ze začátku jsem tomu nemohl uvěřit, myslel jsem, že mě chce Espanyol a ne skutečná Barcelona,“ přiznává třiatřicetiletý Boateng.

Boateng, který v současnosti působí v dresu druholigové italské Monz,y zavzpomínal na toto kuriózní angažmá pro DAZN. „Po trénincích s Messim jsem oněměl,“ přiznal. „Vždycky jsem říkával, že Cristiano Ronaldo je nejlepší na světě, ale Messi je absolutně jinde. Je abnormální,“ pokračuje.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Když jsem s ním trénoval, poprvé v kariéře jsem se cítil nedostatečně. Dělal neskutečné věci a v hlavě jsem si říkal ‚Končím kariéru, přestávám hrát‘,“ uvedl. Bývalý reprezentant Ghany sice v dresu Blaugranas nastoupil jen petkrát, přesto v závěru soutěže mohl na Camp Nou slavit mistrovský titul.

Snažil jsem si koupit štěstí, přiznal

Rodákovi z německého Berlína se předpovídala zářná budoucnost, již ve dvaceti letech ho z Herty za částku okolo 6 miliónů liber (175 miliónů korun) získal Tottenham. Za Spurs však odehrál jen čtrnáct utkání a zamířil do Itálie. „Když jsem mladý přestupoval do Tottenhamu, bláznil jsem. Koupil jsem si za den tři luxusní auta, ale uvnitř mě bylo stále spousta smutku,“ řekl.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Snažil jsem si koupit štěstí. Nebyl jsem ale vůbec šťastný. Skoro jsem nehrál. Nebyl jsem dobrý, proto jsem hledal radost v něčem jiném. Samozřejmě, rád bych změnil tuhle stránku své minulosti,“ vzpomíná.

„Často jsem věřil jen svému talentu. Ale s talentem, jaký jsem měl, bez toho být arogantní, bych toho dosáhl mnohem více. Přesto si myslím, že jsem i tak měl krásnou kariéru,“ dodává bývalý hráč AC Milán, Schalke 04 nebo Eintrachtu Frankfurt.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články