Bílkův recept na Inter: Znepříjemníme jim pozici favorita. Koho bude postrádat?

Plzeňská Viktorie se připravuje na další utkání základní skupiny Ligy mistrů proti zvučnému soupeři. Do Štruncových sadů míří Inter Milán, podle trenéra Michala Bílka však mají domácí šanci.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Sázka na fanoušky a důraz v osobních soubojích. Takový je recept plzeňského trenéra Michala Bílka na milánský Inter, který bude chtít získat první body ve skupině. „Víme, proti komu hrajeme. Výborný tým, velmi silný. Na druhou stranu hrajeme doma. Pokud chceme v tabulce dosáhnout nějakého úspěchu a mít nějaký bod, musíme se o to pokusit v domácích zápasech. Věřím tomu, že v domácím prostředí jsme velmi silní,“ prohlásil Bílek na tiskové konferenci.

Právě v domácím prostředí jsou totiž Západočeši téměř k nepodaření a v posledních jedenácti utkáních nenašli přemožitele. „Očekávám, že nás fanoušci poženou dopředu, že nám hodně pomůžou třeba i ve fázích, které pro nás nebudou jednoduché. Věřím tomu, že jsme schopní a máme sílu na to, abychom uhráli dobrý výsledek,“ doplnil zkušený stratég, který bude postrádat dvě opory mužstva.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Útočník Tomáš Chorý má roztržený nárt, obránce Milan Havel pak laboruje s blíže nespecifikovanými zdravotními problémy. „Ostatní hráči jsou jinak v pořádku,“ zdůraznil Bílek s tím, že sestava, která nastoupí na trávník má za cíl potrápit Inter maximálním možným způsobem. „Myslím si, že všichni jejich hráči jsou sebevědomí, věří v to, že kvalitu mají a že můžou sehrát výborný výsledek s kýmkoli,“ míní.

Bílek: Džeko s Martínezem nesmí dostat prostor

Zítra půjdou do zápasu s vědomím, že tady můžou vyhrát, to jednoznačně. Jsme si toho vědomi, ale chceme jim pozici favorita co nejvíc znepříjemnit,“ přeje si a věří v to, že plzeňská defenziva zvládne ubránit dvě největší hvězdy soupeře – Edina Džeka a Lautara Martíneze. „Jsou to hráči s výborným zakončením. V okruhu 20 metrů od naší brány nesmí mít kousek prostor. Ale samozřejmě jsou za nimi další kvalitní hráči,“ ví.

Inter Milán se pokusí obrat plzeňskou Viktorii o body již dnes od 18:45. Utkání ve Štruncových sadech vysílá přímým přenosem stanice O2 TV Sport.

Jaký tipujete výsledek utkání Viktoria Plzeň - Inter Milán?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství